Головна Новини Суспільство Війна з Росією Часу на «компроміси» дуже мало: коли «заморозять» війну в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Часу на «компроміси» дуже мало: коли «заморозять» війну в Україні

Якщо Трамп зрозуміє, що вимоги Путіна не дозволять йому здобути Нобелівську премію миру, він кардинально змінить свою позицію щодо України

19 листопада 2024, 09:41
Поділіться публікацією:

Новообраний президент США Дональд Трамп формує свою команду, виходячи з особистої відданості того чи іншого кандидата на певну посаду, вважає політолог Максим Ялі.

Часу на «компроміси» дуже мало: коли «заморозять» війну в Україні

Переговори України і РФ

"Тому всі рішення щодо України прийматимуть ні Венс, ні Маск, ні Гейтс чи хтось ще. І як тільки Трамп зрозуміє, що з Путіним йому не домовитися і його вимоги щодо капітуляції України не дозволять йому отримати Нобелівську премію миру, він одразу кардинально змінити свої дії, а не слова", — вважає політолог.

Після цього, додав експерт, усі представники команди Трампа, у тому числі й бізнесмен Ілон Маск стверджуватимуть, що "ненавидять Путіна з дитинства".

До цього часу, зазначає Ялі, залишилося чекати не так довго. "Джавеліни" Україна отримала на другий рік каденції Трампа, додав він.

"На цей раз часу на досягнення компромісу набагато менше. Я думаю до літа вже стане зрозуміло, чи буде "заморозка" конфлікту по лінії розмежування, чи новий, набагато масштабніший виток ескалації та санкцій проти РФ", — каже політолог.

При цьому, на його думку, Путін сам прискорює цей процес, перейшовши до масованого ракетного обстрілу енергетичної інфраструктури.

"Наступні два місяці будуть вкрай напруженими. І на лінії зіткнення, і у тилу. Але загалом цілком очікувано, коли обидві сторони намагаються максимально посилити свої переговорні позиції", – вважає політолог.

Він також припускає, що удари вглиб РФ далекобійними ракетами навряд чи змінять докорінно ситуацію на фронті. Але якщо нададуть достатню кількість, у тому числі французьких "Scalp" та британських "Storm Shaddow", а головне — дозволять їх використовувати не тільки по цілямив Курській області, але і всіх прикордонних територіях, тоді ефект стане відчутним і в Україні.

Подібно до того, додає Ялі, як за допомогою HIMARS у 2022-му було знищено логістику військ РФ, і вони були змушені без бою здати Херсон.

"Кількість та масштаб застосування. Ось що зараз важливо. А не половинчасте рішення Байдена, як це було зазвичай, а одноголосне і цілісне. Тоді і буде результат, який забезпечить Україні сильніші переговорні позиції під час майбутніх переговорів", — вважає політолог.

Ялі також упевнений, що в цьому справді зацікавлений і сам Трамп.

"Йому залишиться лише "зняти вершки" та набути статусу "миротворця", який зупинив найбільший військовий конфлікт у Європі з часів закінчення Другої світової війни", — підсумував політолог.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що в ООН вже занепокоїлися тим, що Україна отримала дозволи на завдання ударів углиб РФ західною зброєю.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини