Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Президент США Дональд Трамп, оголошуючи Кремлю 50-денний термін, не мав на меті дати Росії можливість реалізувати літню наступальну кампанію. Таку думку висловив російський опозиційний політик Ілля Пономарьов — єдиний депутат Держдуми, який у 2014 році проголосував проти анексії Криму.
Фото: 24 Канал
За словами Пономарьова, для Трампа ці "50 днів" — це умовний політичний дедлайн, потрібний не для бойових маневрів, а для старту діалогу.
"Він мислить у категоріях територій — 10 кілометрів туди чи сюди йому не цікаві. Йому просто потрібно час для підготовки до переговорів, і він вирішив, що до кінця літа — це оптимальний строк", — зазначив опозиціонер.
Натомість кремлівський режим сприйняв паузу як шанс посилити військовий тиск. За даними Пономарьова, Путін сподівається на прорив у Сумській області, хоча такий сценарій малоймовірний: ресурси армії РФ розосереджені, новий фронт лише послаблює загальні позиції.
Раніше експерт Михайло Гончар зазначав, що політика Трампа часто непередбачувана: терміни та вимоги змінюються — "два тижні", "50 днів", тарифи, які потім скасовуються. Тож не факт, що після закінчення оголошеного терміну не з’явиться новий.
Як вже писали "Коментарі", американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем озвучив один із ключових важелів тиску, здатних змусити російського диктатора Володимира Путіна сісти за стіл переговорів. Про це політик написав у мережі X. Грем позитивно відреагував на рішення Євросоюзу ухвалити 18-й пакет санкцій проти Москви, наголосивши, що це вагомий крок у правильному напрямку. Зокрема, він акцентував на рішенні знизити граничну ціну на російську нафту — з 60 до 47,60 долара за барель.