Головна Новини Суспільство Війна з Росією Бувають такі збіги: Україна назвала вартість своїх копалин, які захопила Росія
commentss НОВИНИ Всі новини

Бувають такі збіги: Україна назвала вартість своїх копалин, які захопила Росія

Юлія Свириденко та Андрій Єрмак продовжують переговори зі США щодо ресурсної угоди

сьогодні, 15:37
Поділіться публікацією:

На тимчасово окупованих територіях перебувають українські корисні копалини на суму 350 млрд доларів. Ці ресурси можуть бути використані Росією у війні проти України. Таку заяву 23 лютого зробила перша віце-прем'єрка Юлія Свириденко, повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на трансляцію Форуму "Україна. Рік 2025".

Бувають такі збіги: Україна назвала вартість своїх копалин, які захопила Росія

Трамп вимагає ресурсів на 350 мільярдів? Нехай забере їх у Росії. Здається, така логіка суми, яку Україна оцінила свої захоплені корисні копалини. Колаж: Коментарі

"Україна справді має запаси титану, літію, урану та рідкісноземельних металів. Наше завдання не просто експорт цієї сировини, а залучення інвестицій у переробку та розробку родовищ", — розповіла вона.

За словами Свириденка, перед Україною стоїть велике завдання оновити геологічну інформацію та залучити інвесторів до переробної промисловості.

"Ми знаємо та володіємо інформацією, що на території, яка тимчасово окупована, цих корисних критичних матеріалів знаходиться на суму близько 350 млрд доларів. Ці ресурси, якими, на жаль, на сьогоднішній день володіє агресор", — додала представниця уряду.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак, у свою чергу, заявив, що переговори в США щодо угоди про корисні копалини йдуть у робочому режимі. Єрмак зазначив, що він та Свириденко проведуть наступний раунд переговорів з американцями через 20 хвилин після виступу на форумі "Україна. Рік 2025".

Президент США Дональд Трамп, вимагаючи від України 500 мільярдів, заявляв, що США надали Україні допомоги на 350 млрд доларів ( Пентагон його слова спростував ). І саме на цю суму Свириденко оцінила захоплені Росією українські ресурси.

"Коментарі" зазначали, що за даними New York Times, у проект нової угоди щодо ресурсів, яку Зеленський відмовився підписати вже 22 лютого, включили ще й доходи від окупованих Росією територій. За даними ЗМІ, у разі повернення цих територій Україною частка надходжень до фонду цих земель становитиме 66%. Умови документу передбачають, що Україна має вносити внески до фонду до того часу, поки він не досягне $500 млрд. Водночас, як пишуть журналісти, США планують реінвестувати частину доходів у відновлення України, зокрема, у надра та інфраструктуру. Однак жодних зобов'язань Штатів у документі знову не прописано. Хоча Україна не завершила угоду 22 лютого, її згода на умови означала б капітуляцію перед американськими вимогами після тижня інтенсивного тиску президента Трампа.

Зазначається також, що Міністр фінансів США Скотт Бессент пояснив, що в рамках угоди доходи від природних ресурсів України, а також інфраструктурних активів будуть направлені до спеціального фонду для довгострокового відновлення та розвитку. США отримають економічні та управлінські права у цьому фонді, що, за словами Бессента, забезпечить прозорість та підзвітність. Однак він наголосив, що США нібито "не володітимуть фізичними активами України і не збільшать її боргове навантаження".

"Коментарі" писали, що Україна відкинула наполегливі пропозиції США створити фонд на суму 500 млрд. доларів для цієї угоди. Фонд мав компенсувати допомогу, надану США Україні з початку російської агресії. Проте українська сторона стверджує, що реальна сума підтримки є значно нижчою і становить близько 90 мільярдів доларів.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини