Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Можливість відходу українських військ із Покровська хоч і не є очевидною, але її не можна повністю виключати. Про це заявив ветеран російсько-української війни, колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в ефірі Радіо NV.
Фото: 24 Канал
За його словами, активність армії РФ у районі Покровська не є несподіванкою для українського командування — дії ворога були прогнозованими. Саме тому, якщо, попри цю передбачуваність, ЗСУ все ж будуть змушені залишити місто, це стане дуже тривожним сигналом. Дикий вважає, що нині в штабах, ймовірно, обговорюють можливості зосередити резерви, аби зупинити просування окупантів.
"Якщо ми побачимо, що навіть у передбачуваній ситуації доведеться відступати, це означатиме: з резервами у нас серйозні проблеми", — зазначив він.
Разом з тим, ветеран звернув увагу на успіхи ЗСУ на Сумщині. Там українські сили дочекались, поки противник виснажиться, і змогли перейти до контратак. Завдяки цьому деякі населені пункти вже вдалося звільнити.
Однак ситуація на Донеччині кардинально складніша — масштаб боїв біля Покровська набагато вищий. Щоб зупинити часткове оточення міста російськими військами, потрібні значно потужніші сили.
"Командування чудово розуміє, що задум ворога очевидний. Те, як розвиватимуться події, покаже, чи вдасться стримати агресора, чи наша армія вже критично виснажена", — наголосив Євген Дикий.
На його думку, ситуація навколо Покровська може стати індикатором не лише бойової здатності армії, а й ефективності мобілізаційної політики в тилу.
Як вже писали "Коментарі", президент США Дональд Трамп упродовж тривалого часу намагався знайти спільну мову з Володимиром Путіним, демонструючи прихильність до ідеї домовленостей. Однак поступово, за словами голови "Центру спільних дій" Олега Рибачука, у Вашингтоні прийшло усвідомлення того, що Кремль не зацікавлений у реальному мирі.