Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Тисячі українських біженців опинилися під загрозою бездомності у Великій Британії, про що повідомляє звіт британського Червоного Хреста, наведеного виданням The Guardian. Організація вказує на недоліки в процедурах захисту та відсутність належного навчання і підтримки з боку людей, які приймають біженців.
Українські біженці в Британії (фото з відкритих джерел)
"Згідно з даними Британського Червоного Хреста, тисячі українських біженців, які шукали притулку у Великій Британії після російського вторгнення, ризикують залишитися без даху над головою", – пишуть журналісти.
Від початку дії програми Homes for Ukraine у 2022 році понад 9 тисяч з приблизно 20 тисяч родин, розміщених у Британії, потрапили під загрозу бездомності. Це часто трапляється через розрив відносин із родинами, які приймають біженців, та труднощі з доступом до приватного ринку житла.
"З’ясувалося, що українці мають у чотири рази більше шансів відчути бездомність, ніж загальне населення", – зазначає The Guardian.
Британський Червоний Хрест у звіті "У пошуках безпечного дому" наводить найтривожніші випадки, з якими зіткнулися біженці з України:
"Понад два роки життя людей в Україні було перевернуто догори дриґом. Вони потребували нашої підтримки та співчуття, і Велика Британія стала безпечним місцем для багатьох тисяч. Але ця безпека не завжди забезпечує стабільність, необхідну людям для відновлення життя. Занадто багато родин змушені спати або жити в умовах, де вони не почуваються безпечно", – зазначив виконавчий директор із комунікацій і зовнішніх зв'язків Британського Червоного Хреста Сел Коплі.
У доповіді, наведеній The Guardian, також міститься заклик до більшої допомоги переміщеним особам для доступу до приватного орендованого житла, збільшення доступного житла та створення національної стратегії інтеграції, яка сприяє більшій рівноправній підтримці для всіх переміщених осіб.
Пояснимо, що біженці з України перед в’їздом до Великої Британії зобов’язані отримати візу. За програмою Ukraine Family, право на в’їзд мають українці, у яких родичі є громадянами Великої Британії або громадянами України з дозволом на постійне проживання. Друга програма – спонсорська, де візи можуть отримати українці, які знайшли спонсорів серед організацій і приватних осіб, готових розмістити їх у себе для проживання. Обидві програми розраховані лише на три роки. На початку року уряд продовжив візові програми для українців.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що тисячі українських біженців в Угорщині можуть залишитися без житла
Новини