Головна Новини Суспільство Війна з Росією Без вступу до НАТО і з втратою Криму: про що говорять нові пункти «мирного плану» Трампа
commentss НОВИНИ Всі новини

Без вступу до НАТО і з втратою Криму: про що говорять нові пункти «мирного плану» Трампа

Кожен з учасників перемовного процесу прагне отримати свої профіти

сьогодні, 17:32
Поділіться публікацією:

Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня. Таку заяву глава Білого дому зробив у своїй соцмережі Truth SocialІ сьогодні ж видання The Wall Street Journal видало матеріал про те, що США цього тижня очікують від Києва відповіді на ідеї щодо завершення війни. Зокрема, на відмову від вступу до НАТО і можливе визнання Америкою Криму російським. Є також натяк на визнання російськими окупованих територій на сході країни. Запорізька, Херсонська, Донецька, Луганська, Харківська області – заморожування по лінії розмежування. США не визнають окупацію, але й виведення військ звідти не вимагають. Що стосується Запорізької атомної електростанції, то офіційний Вашингтон у рамках питання завершення війни в Україні розглядає ідею нейтральної території навколо неї. Про що говорять такі пункти "мирного плану" Трампа, якщо вони справді реальні? Чи може Україна відмовитися від них в нинішній ситуації? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Без вступу до НАТО і з втратою Криму: про що говорять нові пункти «мирного плану» Трампа

Володимир Зеленський та Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

Все виглядає досить розмито

Політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова вважає, що занадто рано говорити про те, що це вже фіналізований варіант якихось домовленостей. 

"На сьогодні ми бачимо, що достатньо хаотично відбуваються процеси мирного врегулювання. Кожен з учасників перемовного процесу отримує певні свої профіти. Наприклад, той же Дональд Трамп за свої перші 100 днів на посаді президента США явно хотів показати зрушення в українському кейсі. Відтак він собі запише в заслуги хіба що ці декілька годин "великоднього перемир'я", яке так можна називати з великою натяжкою. Начебто за його посередництво вдалося це зробити", – зазначила експерт.

Олександра Решмеділова наголошує, варто розуміти, що ніяких прямих перемовин між Україною та РФ не відбувається. Путін в односторонньому порядку заявляє про те, що буде певне перемир'я, але ми бачимо, що воно порушується ледь не після заяв і назвати це серйозним проривом або натяком, які про щось символізують навряд чи можна.

"Будь-яке посередництво США має нести розуміння, що натомість...? Наразі ж США не можуть прямо відповісти – чи будуть вони надавати зброю Україні? Таке враження, що Трамп робить ставку виключно на те, що буде певна мирна угода. А, якщо такої угоди не буде? Або ця угода буде невигідна? Якщо врегулювати війну певним чином не вдасться? Що тоді? Питання, які без відповідей. Сполучені Штати чітко мають продемонструвати безпосередньо свою вагу на терезах перемовин", – вважає експерт. 

Політолог продовжує, про те що йде комунікація між Україною та США і йде серйозний підготовчий процес по угоді щодо рідкоземельних металів, то це й так всім відомо. Про це раніше говорила віце-прем'єр Юлія Свириденко. 

"Коли ця угода буде до кінця реалізована і чи буде вона взагалі реалізована? Що ми натомість отримаємо від США? Тут багато питань, але немає відповідей. Постійно стоїть "to be continued"… Цей процес тягнеться і тягнеться. Чи можемо ми говорити про певні ознаки з боку Росії щодо готовності йти на певні поступки? Ми наразі бачимо, що навіть з цим перемир'ям не все було гладко – безліч тривог і бойових дій по лінії фронту", – зазначила Олександра Решмеділова.

За її словами, всім нам потрібно розуміти, що гібридні процеси не будуть припинятися. Наразі ж з великих зрушень цього великоднього періоду можна зазначити тільки обмін полоненими. Це дійсно важливе і певним чином проривне рішення, бо президент Зеленський констатував, що по лінії якраз обміну військовополоненими були проблеми і там були пробуксовки. Те, що вдалося це зреалізувати – можна вважати серйозним досягненням. Все решта виглядає достатньо розмито.

"До того ж, жодні перемир'я, жодні домовленості не робляться в односторонньому порядку. Ніякого бажання і демонстрації руху назустріч один одному між Російською Федерацією і Україною наразі ми не спостерігаємо. Посередництво, медіація, різні варіанти врегулювання за участю третьої сторони, якою наразі є США, теж виглядають досить сумнівно. До того ж, США неодноразово говорили, що готові виходити з перемовного процесу. Саме через такі заяви складається враження, що Путін і зробив американцям певний реверанс назустріч у формі "великоднього перемир’я", щоб показати, що ймовірні певні поступки будуть, але які і, коли наразі поки ми констатувати не можемо", – підсумувала співрозмовниця порталу "Коментарі".

Слід очікувати посилення агресивних дій росії

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков зазначив, що шалена "мирна активність" Трампа та Віткоффа завершилася тим, що було зрозуміло від початку: вони пропонують нам визнати Крим російським юридично. Донецьку і Луганську області, оскільки вони захоплені майже повністю, визнати фактично. Так само фактично визнати російськими окуповані частини Запорізької та Херсонської областей. Там ще є певні розмови про Енергодар з АЕС, але то не остаточно.

"Про невступ у НАТО само собою зрозуміло, але у зв’язку з послабленням НАТО, яке провадить Трамп, це несуттєво. Тобто, Білий Дім хоче віддати путіну повністю все те, що він бажав від початку – ми ж розуміємо, що навіть цей скажений не сподівався, що йому добровільно віддадуть ті частини Запорізької та Херсонської областей, які недоімперія не змогла захопити воєнною силою. При цьому у будь-якому випадку – погодимося ми чи ні, пряме постачання воєнної, фінансової та розвідувальної допомоги від США припиняється. Через посередників – можливо, тут нам у нагоді жадібність Трампа", – зазначив Олександр Кочетков.

На його думку, США ніколи не були нашими союзниками, а за Трампа припиняють бути навіть партнерами і перетворюються на мародерів з цією ганебною угодою про корисні копалини. 

"Підписати такий мир Зеленський може лише у літаку, який везе його у постійну еміграцію, звідки не видають. Відповідно, він цього не зробить. Відповідно, слід очікувати посилення агресивних дій росії, включно з інтенсифікацією ракетно-шахедних атак наших міст. Чи збережеться відносна стабільність лінії фронту, буде залежати, наскільки нам з європейцями вдасться налагодити нові ланцюги постачання зброї і боєприпасів без участі США. США у такому сценарії будуть імпортувати в Україну лише страшні розповіді про зловживання та корупцію української влади, а також невиправдані втрати українців на війні. І на жаль, багато з цього компромату виявиться реалістичним. Інші сценарії, принаймні, з боку США, на сьогодні у роботі відсутні. Хоча якщо путін якось продемонструє Трампові, що Китай для нього важливіший за США, то Трамп образиться. З усіма наслідками. Але це вкрай маловірогідно у короткостроковій перспективі і можливе лише десь напередодні імпічменту", – вважає експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Трамп анонсував мирну угоду між Україною та РФ: деталі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини