Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
У ніч на 21 листопада Росія здійснила безпрецедентний крок — запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 “Рубеж” поблизу Дніпра. Деякі експерти розглядають цей запуск як можливу репетицію нанесення ядерного удару.
Скільки міжконтинентальних ракет залишилося у РФ
Військові аналітики з Defence Express повідомляють, що Росія могла використати цей запуск для тестування своїх можливостей або як сигнал світові про свою військову силу.
За даними міжнародних джерел, таких як The Military Balance 2024 та SIPRI Yearbook 2024, станом на початок року Росія мала 521 міжконтинентальну ракету. Арсенал формується роками: від старих "Воєвод", розгорнутих ще у 1988 році, до сучасних "Ярсів" і новітніх "Авангардів". Скільки з них реально готові до запуску — питання відкрите.
Також значна частина ракет базується на підводних човнах: 192 одиниці, серед яких "Булави" та "Синеви". Ці ракети створюють додаткову загрозу, адже їх складніше виявити та нейтралізувати.
Раніше “Коментарі” писали, що запускаючи міжконтинентальну ракету по Дніпру, Москва могла повідомити США про підготовку такого удару. В іншому випадку Кремль ризикував, що отримає від Вашингтон удар у відповідь. Як передає портал "Коментарі", про це пише у Defence Express.
Нагадаємо, “Коментарі” повідомляли, що запуск міжконтинентальної ракети "Рубіж" по ангару у Дніпрі — це буквально постріл по горобцю з гаубиці, заявив російський опозиційний журналіст Іван Яковина. За його словами, така ракета коштує в рази дорожче ніж те, що вона могла б знищити.
Новини