Головна Новини Суспільство Війна з Росією «Американські журналісти насміхаються над втратами ЗСУ»: що відомо
commentss НОВИНИ Всі новини

«Американські журналісти насміхаються над втратами ЗСУ»: що відомо

Ворог продовжує дискредитувати українську армію, підробляючи західні новини

18 грудня 2024, 08:15 comments2774
Поділіться публікацією:

Пропагандистські сміттярки і прокремлівські Telegram-канали почали тиражувати відео, що нібито журналісти американського ранкового шоу Good Day Sacramento, яке виходить на телеканалі KMAX, у прямому етері розсміялися з новини про бойові втрати Збройних сил України.

«Американські журналісти насміхаються над втратами ЗСУ»: що відомо

Підробка відео ранкового шоу

У центрі стратегічної комунікації та інформаційної безпеки запевняють, що це ворожа підробка.

Правда: російські пропагандисти знайшли в інтернеті один з численних випусків цього шоу і за допомогою монтажу замінили титри і відео на одному з моніторів у студії, дослідили кейс фактчекери "Укрінформ".

До слова, це шоу є суто розважальним – тут учасники постійно жартують та знімають репортажі про розваги у місті Сакраменто. На ньому не обговорюють політичні події або війни у світі.

Фейкороби підробили оригінальне відео, яке датується груднем 2019 року – у кадрі новорічні гірлянди на ялинках ідентичні тим, що й у підробленому відео, тоді як у цьогорічних випусках Good Day Sacramento прикраси на ялинках студії зовсім інші. На фейковому відео відсутня і велика маска казкового героя Грінча.

"Розтиражована росіянами брехня спрямована на зниження морального духу українських військових та суспільства, а також на підтримку фейкового наративу про "величезні втрати" українців на фронті", – зазначають у Центрі.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, як росіяни створили підробку світового видання та змінили "обкладинку" французького сатиричного видання Charlie Hebdo. На ній нібито зображена глузлива карикатура на президента України Зеленського. Його зобразили у образі горбаня із Нотр-Даму, від якого відсторонилися президенти Франції та США. У Центрі стратегічної комунікації та інформаційної безпеки запевняють, що це ворожий фейк.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини