Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
У шматочку деревної смоли, який потрапив до рук дослідників, знайшли крихітного краба. І він не просто є взірцем нового виду, а й найстародавнішим крабом, який зберігся в бурштині.
Вчені знайшли у бурштині краба, якому 100 млн років / C. athanata глазами художника
Як повідомляє видання Popular Science, цього ракоподібного назвали C. аthanata і з його допомогою вчені заповнили прогалину в питанні, як краби почали переміщатися в наземне та прісноводне довкілля. Крихітний краб майже 100 мільйонів років тому застряг у смолі й був похований живим. Він вів напівводний спосіб життя, на це вказують його зябра. І виявилося, що стародавні ракоподібні вийшли на сушу і потрап у прісну воду раніше, ніж вважалося раніше.
Палеобіолог Хав'єр Луке зазначив, що це перший краб доби динозаврів, який так добре зберігся. Зразок детально розглянули під мікроскопом, у нього чітко видно вусики, очі, рот, 6 пар зябер. У нього є спільні риси із сучасними видами крабів, зокрема форма панцира та довгі ноги. Але у нього відсутня губчаста тканина, схожа на легені, яка є у наземних крабів.
Вчені припускають, що C. аthanata жив у солоній чи прісній воді поблизу узбережжя або переміщався між сушею та водою.
Нагадаємо, біологи з'ясували, що примарні краби вдосконалили свій механізм оборони та навчилися гарчати животом — таким чином вони відлякують агресорів.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що в акваторії Чорного моря, у Дніпро-Бузькому лимані зловили дуже небезпечний вид крабів — китайського мохнаторукого краба (Eriocheir sinensis).
Читайте також, в Індії знайшли останки дивної тварини, яка проживала мільйони років тому і спроєктувати її вигляд.
Новини