comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство наука і навчання Як захисні маски і рукавички шкодять природі (ФОТО)
commentss НОВИНИ Всі новини

Як захисні маски і рукавички шкодять природі (ФОТО)

Вчені заявили, що одноразові рукавички та маски шкодять екосистемі й показали відповідні фотографії

31 травня 2021, 00:30

Вже понад рік людство перебуває в умовах пандемії коронавірусної інфекції, а медичні маски та рукавички стали невід'ємними атрибутами кожної людини. А їх вплив на екосистему виявилося згубним.

Як захисні маски і рукавички шкодять природі (ФОТО)

Як захисні маски і рукавички шкодять природі / фото: freepik

Учені з Нідерландів минулого року очищали пляж уздовж Лейденського каналу і помітили латексну рукавичку, яка була посередині порвана, а з дірки стирчав хвіст риби. Жертвою такої пастки виявився європейський окунь Perca fluviatilis. І це не єдиний приклад того, як одноразові медичні маски та інші засоби захисту шкодять навколишньому середовищу.

Протягом декількох місяців дослідники вивчали, як тварини страждають від одноразових масок і рукавичок, які потрапили в їх середовище проживання. Пізніше свої спостереження вони об'єднали з експертами інших країн, щоб оцінити, наскільки згубний вплив відходів на тваринний світ.

Некомерційна група із захисту навколишнього середовища Ocean Conservancy регулярно проводить акції зі збору сміття. Команда проаналізувала дані й заявила, що в цілому добровольці з 70 країн світу виявили понад 107 тисяч одиниць розкиданих засобів індивідуального захисту, більшу частину яких склали маски та рукавички. Люди викидають їх, не замислюючись про наслідки.

Вчені також зафіксували 28 випадків, коли в ветеринарні центри надходили тварини, які заплуталися в масках і рукавичках. У деяких країнах біологи навіть виявляли, як птахи використовують маски для будівництва своїх гнізд.

Як захисні маски і рукавички шкодять природі (ФОТО) - фото 2
Як захисні маски і рукавички шкодять природі (ФОТО) - фото 3
Як захисні маски і рукавички шкодять природі (ФОТО) - фото 4

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що використані маски та рукавички являють собою нову екологічну загрозу. Але в Іспанії придумати, що з ними можна зробити.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!