Вчені знайшли найдавніший фрагмент скам'янілої шкіри: кому він належить
Завдяки особливим умовам в одній з печер в США вчені змогли виявити найстаріший фрагмент скам'янілої шкіри.
Вчені з Королівського музею Онтаріо в Канаді повідомили, що виявили найдавніший фрагмент скам'янілої шкіри. Він належить палеозойській рептилії, яка жила в епоху, коли життя виходило з водного середовища на землю близько 300 млн років тому. Наукове дослідження публіковано в престижному журналі "Current Biology".
У надрах печері Річардс Спур в Оклахомі була знайдена скам’янілість розміром з ніготь, яка за текстурою нагадує шкіру сучасних крокодилів. Зазвичай вчені натрапляють на скам’янілі кістки, а шкіра є рідкісною знахідною. Однак унікальні умови у вапнякових печерах, такі як стабільний мікроклімат, сприяли збереженню цієї скам’янілості.
Згодом скам’янілість потрапила до вчених, які провели мікроскопічне дослідження та виявили, що структура шкіри вказує на близьку спорідненість з амніотами - групою тварин, які пристосувалися до розмноження на суші. Саме з такої шкіри згодом розвинулося пір’я у птахів і волосяні цибулини у ссавців.
Таким чином фрагмент шкіри є найстарішим відомим доказом того, як примітивні рептилії пристосувалися до життя поза водою, а його вік оцінюють у 289 млн років.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що вчені пояснили, чому вимерли триметрові людиноподібні істоти.
Також "Коментарі" писали про вчених, які з’ясували, що величезний щур Вангуну дійсно існує.