Головна Новини Суспільство Наука та освіта Вчені з'ясували, що мізки тарганів можуть врятувати людство
commentss НОВИНИ Всі новини

Вчені з'ясували, що мізки тарганів можуть врятувати людство

Вчені сподіваються, що мозок тарганів може створити нові ліки проти супербактерій.

27 березня 2025, 09:42
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Стійкість бактерій до антибіотиків стає однією з найсерйозніших загроз сучасній медицині. Проте несподіване рішення може ховатися там, де його ніхто не шукав, а саме у мозку тарганів. Дослідження опубліковане у Journal of Antimicrobial Chemotherapy показує, що ці комахи можуть містити унікальні антимікробні сполуки, здатні боротися з небезпечними інфекціями.

Вчені з'ясували, що мізки тарганів можуть врятувати людство

Тарган. Фото з відкритих джерел

Ідея дослідити тарганів і сарану виникла у вчених після спостережень за солдатами, які поверталися з Близького Сходу. Військові нерідко стикалися з важкими бактеріальними інфекціями, тоді як місцеві комахи, що жили в тих самих умовах, залишалися здоровими. Це наштовхнуло вчених на ідею, що в організмі тарганів можуть бути природні захисні механізми проти патогенних мікроорганізмів.

"Деякі з цих комах живуть у найбрудніших місцях, які коли-небудь відомі людині. Ми подумали: "Як вони справляються з усіма бактеріями та паразитами?"", — сказав співавтор дослідження Навід Хан.

Науковці з’ясували, що нервова система деяких комах, зокрема американського таргана (Periplaneta americana) та пустельної сарани (Schistocerca gregaria), виробляє унікальні антимікробні молекули. Подрібнені екстракти мозку цих комах знищували понад 90% бактерій кишкової палички та метицилін-резистентного золотистого стафілокока, який вважається одним із найбільш стійких до антибіотиків патогенів.

Щоб перевірити цю гіпотезу, вчені подрібнили різні частини комах та інкубували їх разом із патогенними бактеріями. Експерименти показали, що лише екстракти мозку та нервової тканини комах виявляли антибактеріальну активність, тоді як жир, м’язи та гемолімфа не мали такого ефекту.

Дослідники виявили щонайменше дев’ять молекул, відповідальних за антимікробний ефект. Тепер їх вивчають детальніше, щоб зрозуміти, чи можна створити на їх основі нові препарати для боротьби з супербактеріями.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що вчені знайшли бактерію, яка не боїться радіації та космічного вакууму.

Також "Коментарі" писали, що "таргани" допомагатимуть ЗСУ нищити росіян на війні.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини