Рубрики
МЕНЮ
Виолетта Комаровская
Безсоння і регулярний недосип можуть спровокувати когнітивні порушення. Зокрема, йдеться про зниження працездатності та погіршення пам'яті. Про це свідчать дані дослідження Медичного коледжу Університету в Пенсільванії, які опублікували в журналі Sleep.
Безсоння. Фото: persomed.com.ua
Щоб зрозуміти, як саме безсоння може спровокувати когнітивні порушення і навіть деменцію, вчені провели експеримент з 1741 піддослідним. Всіх їх запросили провести ніч в лабораторії. Але поспати нормально дали тільки частини з них. Решті дозволили відпочити протягом шести годин. Весь інший час піддослідним заважали заснути світло, шум, або ж некомфортна температура в приміщенні.
Добровольці, які й раніше страждали від безсоння та недосипання, не змогли впоратися з когнітивними тестами. Їхні результати були у два рази гіршими, ніж в інших учасників експерименту.
Крім того, як з'ясували вчені раніше, люди, які сплять менш як 6 годин на добу, частіше страждають від гіпертонії, діабету, інсульту і депресії.
До слова, безсоння вважається небезпечним симптомом, якщо людина страждає від нього, принаймні, три рази на тиждень протягом останніх трьох місяців. В такому випадку краще відразу ж звертатися до лікаря.
За словами Фернандеса-Мендоса, близько 10% дорослого населення планети страждає на хронічне безсоння.
Раніше "Коментарі" розповідали про те, як пов'язані безсоння і зайва вага.
Новини