Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Група міжнародних дослідників каже, що наша планета набула процесу шостого масового вимирання біорізноманіття. Але цього разу воно викликане не природними катаклізмами, а людською діяльністю.
На Землі почалося шосте масове вимирання / Фото: Wikipedia
Вчені кажуть, що різке збільшення швидкості вимирання деяких видів тварин і зниження чисельності популяцій рослин добре задокументовано, але дехто вважає, що ці явища не рівносильні масовому вимиранню.
Дослідник Роберт Коуї говорить, що безхребетні тварини становлять більшість біорізноманіття планети, але їх чомусь ігнорують у питаннях процесу вимирання, акцентуючи лише на птахах і ссавцях.
Аналізуючи дані, вчений зазначив, що з 1500 року Земля могла втратити від 7,5% до 13% із 2 млн відомих на Землі видів равликів і слимаків.
Але при цьому ситуація однакова не скрізь, тому що криза по-різному відбивається на океанах і сушах. Острівні види страждають набагато більше.
Нагадаємо, до 2030-х років на планеті може статися наймасовіше вимирання тварин із періоду, коли на ній панували великі рептилії – динозаври. Найближчими роками з Землі може зникнути майже мільйон видів диких тварин.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що про кінець світу, який загубить усе людство, говорять давно, але коли це станеться і за яких обставин – невідомо. Що ж буде із планетою, якщо люди зникнуть?
Новини