Рубрики
МЕНЮ
Дмитрий Симоненко
Про цікаву знахідку в Антарктиді розповідає The New York Times.
Фото: Dean Lewins/European Pressphoto Agency
У січні 2016 американський орнітолог з Університету Північної Кароліни в Вілмінгтоні Стівен Емслі закінчував вивчати колонії пінгвінів, які живуть недалеко від італійської бази в Антарктиді. Коли південне літо підійшло до кінця і всі заплановані роботи були завершені, Емслі зробив те, що будь-який хороший вчений зробив би, маючи кілька додаткових днів в Антарктиці: він відправився досліджувати околиці.
Вчений чув про те, що на скелястому мисі уздовж узбережжя Скотта було знайдено гуано пінгвінів, але не знав ні про які активні колонії птахів в тих місцях. Зацікавившись, він організував політ на вертольоті в цей район.
Прибувши на місце призначення, орнітолог зрозумів, що натрапив на щось інтригуюче.
Справа в тому, що галька на суші в Антарктиді в великій кількості — досить рідкісне явище. Винятком є житла пінгвінів Аделі, оскільки птиці збирають невеликі камені з берега, щоб будувати гнізда.
Галька була зібрана в гнізда, були і гуано на прилеглих каменях. Потім він знайшов трупи пінгвінів. Їх пір'я залишилися недоторканими, а плоть ледь розклалася. Вчений зібрав кілька останків для аналізу по радиоуглеродному датування, щоб визначити, коли птахи померли.
Виявилося, що смерть птахів могла наступити від 800 до 5000 років тому, а "недавно померлі" пінгвіни насправді були розмороженими через глобальне потепління муміями.
Раніше "Коментарі" повідомляли про те, що археологи виявили останки стародавнього міста, який був зруйнований в результаті жорсткого нападу.
Новини