Рубрики
МЕНЮ
Любовь Блажко
Якщо детально вивчити інформацію про вчених, які на початку своєї кар'єри подавали заявки на отримання грантів R01 від Національного інституту охорони здоров'я (NIH) в період з 1990 по 2005 рік, то можна знайти відповідь на це питання.
Чи дійсно поразки роблять нас сильнішими. Фото: unsplash
Розглядаючи заявки, NIH приймає рішення про надання гранту або відмову в цьому. Щоб ухвалити таке важливе рішення, потрібно провести спеціальну процедуру, яка оцінить діяльність кожного окремого кандидата, а також план здобувача в балах. І якщо претендент набирає суму балів, які вище прохідного, то він автоматично проходить.
Отже, виходить, що є ті, хто отримав свій грант, і ті, кому не вистачило балів. З цього також можна припустити, що науковий рівень всіх учасників приблизно однаковий.
Але, як з'ясувалося пізніше, ті, хто тоді не пройшов, спочатку публікують трохи менше своїх наукових робіт, а потім і зовсім обганяють колег, які отримали грант. Крім цього, так звані "невдахи" мають набагато більшу ймовірність написати науковий "хіт" (багатоцитована стаття). Докази цього ми можемо побачити в графіку нижче, де результати, продемонстровані "невдахами" (помаранчевий колір) і "щасливчиками" (синій колір).
З вищесказаного випливає висновок, що правило, про яке нам говорив Фрідріх Ніцше, дійсно працює.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, психологічний трюк, який змусить будь-кого звернути на вас увагу.
Новини