Головна Новини Суспільство Наука та освіта Реформа набирає оберти: чи будуть в Україні закривати гімназії та початкові школи
commentss НОВИНИ Всі новини

Реформа набирає оберти: чи будуть в Україні закривати гімназії та початкові школи

В МОН поспішили заспокоїти учнів та батьків

5 квітня 2025, 14:07
Поділіться публікацією:

Чутки про те, що в Україні масово закриватимуть гімназії та початкові школи у зв’язку з реалізацією реформи старшої школи "Профільна" – є лише чутками. На такий крок у Міністерстві освіти та науки наразі йти  не збираються.

Реформа набирає оберти: чи будуть в Україні закривати гімназії та початкові школи

Реформа старшої школи. Фото з відкритих джерел

"Останніми днями в окремих шкільних чатах поширюють повідомлення, у яких реформу старшої школи подають викривлено. Це спричиняє непорозуміння, занепокоєння і спротив", – зазначають у відомстві.

У МОН зауважили, що реформа вимагає реорганізації мережі навчальних закладів, однак про масове закриття шкіл не йдеться.

Також у публікації в відомстві пояснили, до яких основних змін варто бути готовими учням та їхнім батькам.

У МОН звертають увагу: гімназії й початкові школи (1–9, 5–9, 1–4 класи) не закриватимуть. Проте реформа містить в собі змінити щодо типів окремих закладів освіти. Деякі з них стануть ліцеями (навчатимуть переважно старшокласників), інші – гімназіями та початковими школами й збиратимуть дітей громади відповідного віку.

"До прикладу, у Шептицькій громаді (Львівська область) уже відбувається реорганізація мережі закладів освіти. Нині там працює один відокремлений академічний ліцей (буде два), більшість інших закладів є гімназіями (1–9 класи) і один – початковою школою (1–4 класи). У громаді не закривали школи й не планують", – пояснюють у міністерстві.

Початкова школа лишиться якнайближче до місця проживання дитини. Ця норма прописана законодавством, вона не потребує змін.

Також реформа не корегує норми щодо мінімальної та максимальної кількості учнів у 1–9 класах. Як і раніше, мінімальна кількість учнів – 5, максимальна – 24 у початковій школі та 30 – у базовій.

Що ж до того, змінить реформа, то учні зможуть самостійно обирати профіль навчання. У місцевості, де живе учень, заклад освіти має пропонувати різноманітні профілі, а не лише гуманітарні.

У МОН додають, що найкращий варіант, якщо ліцеї будуть відокремленими, оскільки старшокласники потребують інших підходів, аніж молодші учні. Крім того, у них може бути інший спосіб організації навчання.

Читайте також на порталі "Коментарі" — "У Миколаївській гімназії №6 учням видають бейджі з написом "Мій тато ухилянт": що відомо.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини