Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Чутки про те, що в Україні масово закриватимуть гімназії та початкові школи у зв’язку з реалізацією реформи старшої школи "Профільна" – є лише чутками. На такий крок у Міністерстві освіти та науки наразі йти не збираються.
Реформа старшої школи. Фото з відкритих джерел
У МОН зауважили, що реформа вимагає реорганізації мережі навчальних закладів, однак про масове закриття шкіл не йдеться.
Також у публікації в відомстві пояснили, до яких основних змін варто бути готовими учням та їхнім батькам.
У МОН звертають увагу: гімназії й початкові школи (1–9, 5–9, 1–4 класи) не закриватимуть. Проте реформа містить в собі змінити щодо типів окремих закладів освіти. Деякі з них стануть ліцеями (навчатимуть переважно старшокласників), інші – гімназіями та початковими школами й збиратимуть дітей громади відповідного віку.
Початкова школа лишиться якнайближче до місця проживання дитини. Ця норма прописана законодавством, вона не потребує змін.
Також реформа не корегує норми щодо мінімальної та максимальної кількості учнів у 1–9 класах. Як і раніше, мінімальна кількість учнів – 5, максимальна – 24 у початковій школі та 30 – у базовій.
Що ж до того, змінить реформа, то учні зможуть самостійно обирати профіль навчання. У місцевості, де живе учень, заклад освіти має пропонувати різноманітні профілі, а не лише гуманітарні.
У МОН додають, що найкращий варіант, якщо ліцеї будуть відокремленими, оскільки старшокласники потребують інших підходів, аніж молодші учні. Крім того, у них може бути інший спосіб організації навчання.
Читайте також на порталі "Коментарі" — "У Миколаївській гімназії №6 учням видають бейджі з написом "Мій тато ухилянт": що відомо.
Новини