Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Один із лідерів IT-аутсорсингу — компанія NIX — та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна підписали партнерську угоду про співпрацю. Експерти IT-сфери дослідять програми навчання за спеціальністю "Комп'ютерні науки" і внесуть в них свої корективи, щоб студенти вузу отримували сучасні знання, які відповідатимуть очікуванням бізнесу.
Університет буде співпрацювати з IT-компанією, фото прес-служби
Президент NIX Ігор Брагінський вважає, що освіта першою повинна відгукуватися на тренди в технологіях. Чим швидше це відбуватиметься, тим краще початківці в IT зможуть підготуватися до реальних IT-проєктів. У свою чергу бізнес вже давно йде назустріч вишам і прискорює цей процес.
Ігор Брагінський, президент NIX:
"Ми працюємо з харківськими вишами багато років і помітили таку тенденцію: після закінчення університетів до нас приходять випускники, яких потрібно донавчати. Але ж основне завдання індустрії — створювати IT-продукти і заробляти гроші. Коли ми замість цього відволікаємося на неспецифічну для нас роботу, то це, безумовно, позначається на продуктивності наших фахівців.
Однак є взаємовигідне рішення — ми даємо університету свою унікальну експертизу в практичному, реальному IT і — найголовніше, що ці знання є актуальними для ринку. А викладачі — трансформують ці дані і в доступній формі передають студентам. У результаті вони отримують знання, які дозволять їм стати дійсно затребуваними в IT, а ми як бізнес — добре підготовлених фахівців".
Експерти компанії проаналізують учбові матеріали і запропонують свої поправки, які допоможуть поліпшити поточну програму навчання.
Тетяна Кагановська, ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна:
"В основі навчання будь-якої професії повинні бути актуальні знання. Важливо, щоб отримані навички студенти одразу застосовували на практиці. Одна справа — освоювати теорію і зовсім інша — навчатися тому, що затребуване тут і зараз. Цінність актуальних знань від експертів галузі багато в чому вища. Щоб зробити університетські програми навчання більш сучасними, нам необхідно тісно співпрацювати з практиками. У експертів NIX якраз є багаторічний досвід у технологіях, а в наших викладачів — розуміння того, як ці напрацювання можна перетворити на академічні програми і в доступній формі поділитися зі студентами. Кожен зробить те, що вміє найкраще, і завдяки спільній синергії ми отримаємо більш сучасну, якісну IT-освіту і випускників, краще підготовлених до роботи в IT.
Каразінський університет для всієї України залишається прикладом класичної освіти. Однак у сучасному виші поруч із традиціями повинні бути присутніми інновації. Тому ми вважаємо, що за цією співпрацею велике майбутнє — для нашого університету, для IT-фахівців і для країни в цілому".
Учасники партнерської угоди сходяться на думці, що українському бізнесу потрібно активніше брати участь у формуванні навчальних програм і ділитися своєю експертизою. Тоді знання будуть реально корисними, а IT-освіта в Україні — престижною.
Новини