Рубрики
МЕНЮ
Оленка Клочко
Дослідники міжнародної телерадіокомпанії CNN звинувачують Великобританію, Норвегію та Канаду у лицемірстві, адже попри їхнє позиціювання себе як найчистіших країн світу та поборників шкідливих викидів в атмосферу, вони наживаються та провокують самі причини зміни клімату.
Розробка вугільних шахт у Канаді. Фото: джерело
У столиці Норвегії Осло вуличні ліхтарі працюють від поновлюваних джерел енергії, світло реагує на рух і гасне, коли поручи нікого нема. Громадський транспорт також працює на альтернативних джерелах енергії, більше половини нових авто — електрокари. У країні навіть є шосе для бджіл.
Втім, Норвегія не єдина, хто пропагує сталий розвиток, та одночасно наживається на тому, що спричиняє зміни клімату. У цьому році Великобританія прийматиме серйозний кліматичний саміт, але це не заважає їй розглядати можливість відкриття нової вугільної шахти. А Канада, яка сама себе називає лідером у сфері охорони довколишнього середовища, інвестує податкові гроші у приречений проект нафтопроводу.
У дослідженні розповідають, що не лише ці країни є виробниками "брудного" викопного палива. Але саме вони відомі тим, що лицемірно позиціюють себе чемпіонами з чистого клімату.
Формально кожна країна несе відповідальність лише за ті викиди парникових газів, які виробляються на її території. Згідно міжнародних угод, Великобританія, Канада та Норвегія можуть не переживати через викиди в атмосферу, які викликані спалюванням їхньої нафти, газу та вугілля в інших країнах світу.
Для довідки: Паризька кліматична угода 2015 року зобов'язала світ скоротити виробництво викопного палива на 6% на рік в період з 2020 до 2030 року, аби не допустити через парниковий ефект підвищення температури в атмосфері, яка спричиняє глобальне потепління та підвищення рівня води у світовому океані.
Нещодавно вчені розповіли, до яких катастрофічний наслідків може призвести зміна клімату. "Коментарі" повідомляли, що глобальне потепління спричиняє повені та мільярдні збитки.
Новини