Рубрики
МЕНЮ
Дмитрий Симоненко
Чорнобильська АЕС започаткувала зберігання відпрацьованого ядерного палива зі сховища "мокрого" типу (СВЯП-1) до сховища ядерних выдходів "сухого" типу (СВЯП-2). Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з управління Зоною відчуження.
Фото: Евген Малолєтка, джерело: Страна.юа
Державна інспекція ядерного регулювання України дозволила Чернобильській атомній станції ввести в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2). Це надасть змогу розпочати "гарячі" випробування з ядерними відходами, які будуть переміщатися зі сховища "мокрого" типу (СВЯП-1) у нове сховище "сухого" типу (СВЯП-2).
За 23 роки роботи АЕС, на станції накопичилося понад 21 тис. тепловидільних збірок, які зараз зберігаються у сховищі відпрацьованого ядерного палива "мокрого" типу СВЯП-1. Але воно не розраховане на довготривале зберігання палива і термін його експлуатації обмежений, тому усі відпрацьовані елементи мають бути переміщені в новозбудоване проміжне сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу СВЯП-2.
"Отримання окремого дозволу на провадження діяльності введення в експлуатацію ядерної установки Сховища відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2) – це успішний приклад злагодженої та ефективної співпраці профільних українських інституцій, фінансової підтримки донорів Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку та підрядників, які працювали у складних умовах, що пов'язані з карантинними обмеженнями. Міністр Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський неодноразово наголошував на необхідності підвищення рівня безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива. Адже безпека — найважливіший аспект, якого треба дотримуватися під час проведення будь-якої діяльності. А введення СВЯП-2 в експлуатацію дозволить безпечно зберігати відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС протягом найближчих 100 років", — наголосив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.
Наразі, в якості перших випробувань до сховища нового типу буде переміщено 186 відпрацьованих тепловиділяючих збірок, які після обробки будуть розташовані у бетонних модулях зберігання.
В.о. генерального директора ДСП "Чорнобильська АЕС" Володимир Пєсков додав, що, щоб отримати дозвіл на введення в експлуатацію нового сховища радіоактивних відходів, було пройдено довгий шлях. Всі працівники, які будуть залучені до проведення "гарячих" випробувань, пройшли відповідну підготовку і є професіоналами своєї справи.
"ЧАЕС докладе всіх зусиль для успішного та безпечного проведення "гарячих" випробувань", — підкреслив Володимир Пєсков.
Раніше "Коментарі" повідомляли, що в Україні були оприлюднені деталі подій, що відбулися 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції
Новини