Головна Новини Суспільство Скандали Золота рибка не впоралася: Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід (ВІДЕО)
commentss НОВИНИ Всі новини

Золота рибка не впоралася: Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід (ВІДЕО)

Митрополиту призначили цілодобовий домашній арешт на 60 днів з зобов'язанням носити електронний браслет

1 квітня 2023, 22:41
Поділіться публікацією:

Своє слово у протистоянні з лаврою в суботу зрештою сказала Служба безпеки, яка, фактично, й ініціювала ще з осені минулого року велику кампанію влади проти УПЦ і, як каже голова СБУ Василь Малюк, російським впливом у цій церкві. Влада, зрештою, ізолювала намісника Лаври, пишуть "Коментарі" з посиланням на ВВС, яке розбиралося навіщо це зроблено швидко й публічно.

Золота рибка не впоралася: Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід (ВІДЕО)

У намісника святині Павла СБУ провела обшуки, показала «скромне життя монаха», а тепер суд посадив його під домашній арешт

Золота рибка не впоралася: Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід (ВІДЕО) - фото 2


Золота рибка не впоралася: Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід (ВІДЕО) - фото 3


Золота рибка не впоралася: Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід (ВІДЕО) - фото 4

Спецслужби вирішили вдарити по головному двигуну протидії державі у лаврському спорі. Саме Павло публічно закликає вірян до протистояння, і саме він їх благословляв на фізичний захист храмів від комісії мінкульту. Тепер Павло перебуватиме під домашнім арештом в своєму заміському маєтку.

"Навіть більше — СБУ не посоромилась ще й вдарити по Павлу морально, виклавши численні фото шикарних інтер'єрів його дуже нескромного, як для монаха, помешкання. Рішення суду, а також поширення вірусних фотографій його шикарного маєтку під Києвом, де перебуватиме намісник лаври, стали ефектною відповіддю влади на події у лаврі останнього тижня", — пояснює видання.

Золота рибка не впоралася: Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід (ВІДЕО) - фото 5

Але головний наслідок стрімкого кроку СБУ — ізолювати Павла від лаври. І від монахів. З одного боку, тепер система захисту УПЦ в лаврі може похитнутись без одного з головних своїх натхненників.

Як казали раніше співрозмовники ВВС, серед єпископів УПЦ — предстоятель Онуфрій у протистояння влазити не буде, і тільки Павло може до останнього боротись проти держави за лавру.

"Похитнеться, але чи посиплеться? У церковних колах сумніваються, що без Павла УПЦ в лаврі аж так швидко здасться. Та й координувати своїх він худо-бідно зможе навіть телефоном", — каже співрозмовники ВВС.

У наступний понеділок комісія Мінкульту знову прийде приймати і опечатувати храми. Тоді й стане остаточно зрозуміло, чи посиплеться оборона лаври без свого намісника. А ще ізоляція Павла поза лаврою може змінити ситуацію з переходом монахів з УПЦ до Православної церкви України.

"Поки що такий крок зробив тільки архімандрит Авраамій, якого одразу ж призначив виконувачем обов'язків намісника Києво-Печерської лаври від ПЦУ (яка поки що існує тільки на папері) митрополит Епіфаній. На цьому переходи припинились, у тому числі через шалений тиск Павла", — пише видання.

Арешт Павла, як припускають співрозмовники ВВС, міг би зрушити перехід монахів з мертвої точки.

Золота рибка не впоралася: Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) запобіжний захід (ВІДЕО) - фото 6

За останньою інформацією українських ЗМІ, Митрополит УПЦ МП Павло заявив, що йому не можна вдягнути електронний браслет через проблеми зі здоров'ям. Водночас його адвокат стверджував, що Лебідь не відмовляється виконувати ухвалу суду, та запропонував викликати до суду лікаря, аби той встановив, що браслет вдягнути неможливо. Після того, як з ноги Лебедя зробили заміри, браслет змогли вдягнути.


Нагадаємо, "Коментарі" писали, що Лебедю вручили підозру за статтями 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та 436-2 (виправдання, визнання правомірним), заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.                 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини