Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Національне антикорупційне бюро України було створено 10 років тому, однак результати роботи органу сумнівні. На діяльність НАБУ було витрачено значно більше коштів, ніж бюро стягнуло з корупціонерів. Варто згадати і скандали, в які потрапили керівники та детективи НАБУ.
НАБУ. Фото з відкритих джерел
Бюро так боролося з корупцією, що, ймовірно, не помітило, як стало її частиною — таке припущення висловило видання “Українські новини”. Національному антикорупційному бюро, як пише ЗМІ, не довіряють 62,3% українців.
Видання навело головні антидосягнення Бюро за час його існування:
Великі витрати на діяльність НАБУ. Витрати у 2,2 рази більші за отриманий зиск: у 2024 році держбюджет витратив на утримання НАБУ 1,874 млрд грн, тоді як діяльність Бюро призвела до повернення від корупціонерів 823 млн грн.
Корупційні скандали. Перший керівник Бюро Артем Ситник, як пише видання, — офіційний корупціонер, через якого США обвинуватили Україну у втручанні в їхні вибори. Окрім того, чинний керівник НАБУ Семен Кривонос, за даними ЗМІ, має офіційну судимість, а його дружину спіймали на обслуговуванні кримінального авторитета.
Відсутність аудиту. Всупереч вимогам закону, за 10 років не було проведено жодного аудиту НАБУ, а саме Бюро жодного разу не прозвітувало перед українцями у Верховній Раді.
Скандали з детективами бюро. ЗМІ нагадало про втечу до Румунії детектива НАБУ, який мав звʼязки з Росією та великі проблеми з кредитами; викриття представника НАБУ на виготовленні і збуті амфетамінів та інших наркотиків; зливання розслідувань щодо зловживань на закупівлі дронів для ЗСУ; допомога родичам злочинців втекти від відповідальності; винесення НАБУ на дошку ганьби антикорупційними організаціями.
Зазначається, що десята річниця НАБУ минає тихо та непомітно, на відміну від часу, коли Бюро стартувало.
Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що НАБУ викрило масштабну корупційну схему в Києві.
Новини