Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Скандали з оборонними закупівлями в Україні стають все частіше — і проблема не тільки у розтраті коштів. Головне, що бійці на фронті не отримують спорядження, від якого залежить життя.
Фото з відкритих джерел
Протягом 2024 року команда експерта та журналіста “Стоп Корупції” Ігоря Хмурого працювала над розслідуванням зриву закупівлі бронежилетів для ЗСУ. Йдеться про прямі угоди Державного оператора тилу (ДОТ) з українськими виробниками бронежилетів, пише видання “Факти”.
Зазначається, що армія недоотримала половину запланованих комплектів, попри збільшення бюджету до 7 млрд грн.
У перші місяці війни волонтери скуповували бронежилети за кордоном, а ось державні закупівлі тоді, як зазначає видання, супроводжувалися помилками та корупційними скандалами. Виникли й проблеми, пов'язані із застарілими стандартами.
Під час війни, попри ракетні обстріли, логістичну кризу та евакуацію підприємств, українські виробники змогли адаптуватися і навіть розпочали виробництво керамічних плит. У 2024 році, як пише видання, 5 з 6 зразків бронежилетів ЗСУ були вітчизняного виробництва. Однак Міноборони реформувало ДП „Агенція у сфері оборонних закупівель“ і перетворило його на „Державного оператора тилу“, який мав централізувати закупівлі.
Команда "СтопКору", як зазначає видання, анонсувала оприлюднення розслідування на Youtube-каналі.
Нагадаємо, що у лютому 2025 року, як писав портал “Коментарі”, виник гучний скандал навколо АОЗ.
Новини