Головна Новини Суспільство Скандали ЗМІ: Ігор Хмурий анонсував спецпроєкт про зрив закупівлі бронежилетів для ЗСУ
commentss НОВИНИ Всі новини

ЗМІ: Ігор Хмурий анонсував спецпроєкт про зрив закупівлі бронежилетів для ЗСУ

Армія недоотримала половину із запланованих бронежилетів: розслідування

18 лютого 2025, 15:12
Поділіться публікацією:

Скандали з оборонними закупівлями в Україні стають все частіше — і проблема не тільки у розтраті коштів. Головне, що бійці на фронті не отримують спорядження, від якого залежить життя. 

ЗМІ: Ігор Хмурий анонсував спецпроєкт про зрив закупівлі бронежилетів для ЗСУ

Фото з відкритих джерел

Протягом 2024 року команда експерта та журналіста “Стоп Корупції” Ігоря Хмурого працювала над розслідуванням зриву закупівлі бронежилетів для ЗСУ. Йдеться про прямі угоди Державного оператора тилу (ДОТ) з українськими виробниками бронежилетів, пише видання “Факти”.

Зазначається, що армія недоотримала половину запланованих комплектів, попри збільшення бюджету до 7 млрд грн. 

“Забезпечення армії засобами індивідуального захисту завжди було проблемним. На початок АТО у 2014 році в армії було лише 1 213 бронежилетів. Згодом кількість зросла до 14 000, але цього було недостатньо. Після повномасштабного вторгнення 2022 року ситуація стала критичною. Вітчизняні виробники на той час виготовляли лише 3−5 тисяч бронежилетів на місяць, що було недостатнім для забезпечення армії”, — пише видання.

У перші місяці війни волонтери скуповували бронежилети за кордоном, а ось державні закупівлі тоді, як зазначає видання, супроводжувалися помилками та корупційними скандалами. Виникли й проблеми, пов'язані із застарілими стандартами.

“Металеві бронеплити без розмірної сітки залишаються в обігу дотепер. Лише навесні 2023 МОУ адаптувало вимоги до закупівель під реалії війни з РФ”, — йдеться у повідомленні.

Під час війни, попри ракетні обстріли, логістичну кризу та евакуацію підприємств, українські виробники змогли адаптуватися і навіть розпочали виробництво керамічних плит. У 2024 році, як пише видання, 5 з 6 зразків бронежилетів ЗСУ були вітчизняного виробництва. Однак Міноборони реформувало ДП „Агенція у сфері оборонних закупівель“ і перетворило його на „Державного оператора тилу“, який мав централізувати закупівлі. 

“Як наслідок, армія недоотримала половину із запланованих бронежилетів, а замовник відновив спроби імпорту”, — пише видання.

Команда "СтопКору", як зазначає видання, анонсувала оприлюднення розслідування на Youtube-каналі.

Нагадаємо, що у лютому 2025 року, як писав портал “Коментарі”, виник гучний скандал навколо АОЗ. 




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини