Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Міський голова Дніпра Борис Філатов опублікував офіційне звернення до Керівника Міністерства внутрішніх справ України Ігоря Клименка щодо ймовірного замаху на власне життя.
Фото: колаж порталу "Коментарі"
Справа в тому, що учора, 26 червня, у багатьох українських ЗМІ зʼявилася новина про те, що під час засідання Шевченківського районного суду Львова, де розглядається кримінальне провадження відносно підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон, було зʼясовано, що в хмарному сховищі телефону ймовірного злочинця Зінченка є записи про знаходження там PDF-файлів із досьє не лише на загиблу, а й ще на низку людей.
"Це може свідчити про те, що був складений певний список громадян України, котрі підлягали фізичному знищенню. І, як виявилося, до цього переліку внесено також і мене.
Після отримання даної інформації, котра сколихнула суспільство, я, проаналізувавши її, а також інші дані, вирішив звернутися до Вас, як до керівника МВС України — аби викласти деякі загальновідомі факти та отримати від Вас відповідний коментар", – пише Філатов.
За його словами, після вбивства Ірини Фаріон 19 червня 2024 року у Львові та затримання В’ячеслава Зінченка у Дніпрі, був вилучений телефон у підозрюваного, а його зміст вивчений слідством до 25 грудня 2024 року, тобто вже було відомо про те, які файли та щодо кого містилися у хмарному сховищі Зінченка.
"Зранку 13.03.2025 року троє невідомих осіб, які були одягнені в робочу форму компанії ДТЕК та використовували автомобіль Volkswagen д/н АР3524ІВ із підробленими державними номерними знаками, незаконно встановили камеру відеоспостереження біля мого офіційного офісу. Зауважу, що приміщення цього офісу розташоване у безпосередній близькості до мого приватного будинку, де мешкаю я та члени моєї родини.
19.03.2025 року про факт незаконного встановлення камери відеоспостереження було повідомлено уповноважених осіб МВС України. Утім, донині жодної реакції на те немає", – пише Філатов та робить висновки, що тепер зрозуміло, з якою метою це робилося.
Разом з цим, 1 травня 2025 український громадський діяч Сергій Стерненко, досьє на якого так само містилося у телефоні Зінченка, заявив, що відносно нього було скоєно замах. Тоді він отримав вогнепальне поранення, а особа яка це здійснила, була затримана на місці скоєння злочину.
"Аналізуючи вищевказані події, неможливо дійти до іншого висновку, крім як про те, що всі зазначені події повʼязані між собою. І після оприлюднення інформації щодо наявності низки досьє відносно відомих осіб, цей висновок є очевидним", – заявляє мер Дніпра.
У зв’язку з усіма цими подіями, Філатов звертається до Клименка з питанням, чому за весь рік поліція не повідомила міському голові багатомільйонного прифронтового міста про те, що відносно нього теж може плануватися замах, та не попередила його про ймовірну небезпеку.
Раніше в неофіційному зверненні у своїх соцмережах мер Дніпра писав, що окрім того, що йому доводиться все це дізнаватися зі ЗМІ, то поліція "клепає нові справи" проти Філатова, його дружини, доньки та сестри, а також додав:
"Не знаю, що ви скажете на своє виправдання (і чи будете це робити взагалі), проте я певен – якщо б сюди зайшли росіяни, рівно половина з вас просто переодягла б погони. Як у Донецьку та Херсоні".
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що мер Дніпра Борис Філатов повідомив про наслідки обстрілу міста 24 червня.