Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
В Україні планують провести масштабну перевірку осіб, які отримали статус інваліда протягом останніх трьох років. Про це заявив народний депутат Руслан Горбенко. Він наголосив, що така ініціатива пов’язана з необхідністю виявлення незаконно оформлених інвалідностей, кількість яких може сягати десятків тисяч.
Оформлення інвалідності. Фото: 24 Канал
За словами Горбенка, приблизно 300 тисяч громадян отримали інвалідність з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Організація перевірки такої кількості осіб є складним завданням, яке, за оцінками депутата, може тривати близько двох років.
"Ми не можемо створити достатню кількість експертних груп, щоб щодня перевіряти тисячу людей. Але цю задачу необхідно виконати", – заявив він в етері програми "Вечір.Live".
Горбенко зазначив, що під перевірку потраплять переважно ті випадки, де є підозра на шахрайство. Зокрема, йдеться про ситуації, коли документи про інвалідність могли бути сфальсифіковані.
"Наприклад, якщо чоловік не має кінцівки, перевірка йому не потрібна. Але якщо є протези чи рентгенівські знімки, зроблені іншою людиною, це вже питання для перевірки", – додав депутат.
На його думку, вже у перший рік таких перевірок можуть виявити до 75-80% випадків шахрайства.
Раніше в Україні розпустили Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) через низку корупційних скандалів, які викрили серйозні порушення в системі встановлення інвалідності. Наразі замість МСЕК створюються нові команди з оцінювання функціонування осіб. Очікується, що ці команди будуть більш прозорими та ефективними у своїй роботі.
Міністр праці та соціальної політики України Оксана Жолнович підкреслила, що з початку війни кількість людей з інвалідністю зросла на 300 тисяч, хоча реальна цифра може бути ще більшою. Такий ріст пояснюється травмами, отриманими під час бойових дій, а також унаслідок інших воєнних обставин.
Портал "Коментарі" раніше писав, що Родичі Юлії Тимошенко, щоб уникнути мобілізації, оформляють інвалідність та формальну співпрацю з БФ.
Новини