Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Блокуючі постанови не змінять ситуацію щодо законопроєкту про закупівлю обладнання для Хмельницької АЕС, але є можливість подати позов до Конституційного суду через порушення регламенту Верховної Ради. Про це в інтерв'ю Укрінформу заявила Інна Совсун, голова підкомітету з адаптації законодавства України до стандартів Європейського Союзу комітету ВР з енергетики.
Фото: з відкритих джерел
"Я впевнена, що блокуючі постанови будуть, але не здобудуть достатньої кількості голосів. Це не змінить ситуації. Подання до Конституційного суду залишається можливим варіантом", — зазначила вона.
Совсун підкреслила, що законопроєкт про закупівлю обладнання для добудови ХАЕС був ухвалений з порушеннями регламенту. Вона нагадала, що на етапі першого читання цей законопроєкт мав зовсім інші положення, які не стосувалися добудови станції.
"У таких випадках є підстави для порушення регламенту, і можна подавати позов до Конституційного суду для скасування цього закону", — додала вона.
Однак депутатка зазначила, що для розгляду подання потрібен час, і закупівля обладнання може бути здійснена до того, як це питання буде розглянуто.
Нагадаємо, 11 лютого Верховна Рада підтримала закупівлю в Болгарії обладнання російського виробництва для добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Ці зміни були внесені до законопроєкту №11392, який спершу мав на меті спрощення доступу до електромереж для бізнесу, але у другому читанні ці положення були виключені.
Портал "Коментарі" писав, що енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС працюватимуть на ядерному паливі, яке постачатиме американська компанія Westinghouse, аналогічно решті атомних електростанцій України. Про це повідомила державна компанія "Енергоатом", спростовуючи недавні фейки, які з’явились у мережі.
Новини