Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
27 червня 2025 року Фонд держмайна України уклав договір із ТОВ "ДВС Групп" про продаж майнового комплексу колишнього інституту "Дніпроцивільпроект" у центрі Дніпра. До пакету увійшли дві основні будівлі на Січеславській Набережній, 29 і 29А, а також кілька об'єктів у Дніпрі та Кривому Розі. Загальна сума угоди склала 60 млн 1 тис. грн.
Фото: скріншот
За даними порталу ProZorro.Продажі, переможець аукціону — компанія, яку пов’язують із впливовим підприємцем і колишнім громадянином України Геннадієм Корбаном.
Первинна стартова ціна об'єкта була значно нижчою — 6,5 млн грн. Під час торгів одразу лідирувала ТОВ “Українська будівельна корпорація”, запропонувавши 101 млн грн, але згодом компанія відмовилася від підписання договору. На другому місці опинилася “ДВС Групп”, яка й стала новим власником активів.
Покупцеві дісталися:
· 73% будівлі площею понад 2 500 кв. м на Січеславській Набережній, 29;
· понад 7 100 кв. м у сусідній будівлі інституту (29А);
· нежитлова нерухомість у Кривому Розі, гаражі, офісне обладнання та інвентар.
Однак разом із активами покупець отримає і зобов’язання:
· сплатити борги підприємства, які станом на кінець 2024 року перевищували 48 млн грн;
· не звільняти працівників протягом 6 місяців;
· не розривати чинні договори оренди, включаючи договір з прокуратурою, яка орендує частину приміщень за символічну 1 гривню на рік до завершення воєнного стану та ще 4 місяці після.
Фактична вартість угоди з
урахуванням ПДВ та інших витрат може сягнути приблизно 109 млн грн.
ТОВ “ДВС Групп”
зареєстроване у Дніпрі у 2019 році. З грудня 2024-го його очолює Яна
Хіхловська, яка також володіє рядом готельних бізнесів.
ТОВ “ДВС Групп” було зареєстроване в Дніпрі у 2019 році. Наприкінці 2024 року його очолила Яна Хіхловська, яка стала одноосібною власницею компанії. Вона також володіє часткою у кількох готельних бізнесах, зокрема:
ТОВ “Гранд Готель Європейський” — Хіхловській належить 80% компанії, решта 20% — у громадянки РФ Олени Галкіної. Раніше цей бізнес очолював Віктор Угрин, якого вважають дотичним до бізнес-орбіти Геннадія Корбана. Угрин також судився з партією “УКРОП” за логотип.
ТОВ “Асторія-Дніпро” — компанія, яка має історичний зв’язок із Корбаном. У різні роки її керівниками та власниками були Віктор Угрин, Володимир Ясько (бізнес-партнер Корбана), а також сам Корбан, Оксана Фадєєва та Богдан Гулямов.
Також Яна Хіхловська очолює ТОВ “Дан”, власницею якого є Олена Вергун. Раніше вона співволоділа ІКК “Славутіч-Капітал” — компанією, яку в 1994 році заснував Геннадій Корбан. Крім того, Вергун керувала ЗАТ “Універмаг Дитячий світ”, який належав Корбану до його трансформації у ТЦ “Passage”.
Про зв’язки з бізнес-групою Корбана мала й ТОВ “Виробнича фірма “Українська будівельна корпорація”, яка спочатку виграла аукціон з купівлі “Дніпроцивільпроекту”, але згодом відмовилась від підписання угоди. Докладніше про це — в розслідуваннях журналістів.
Що стосується самого “Дніпроцивільпроекту” — це один із найстаріших архітектурних інститутів регіону, заснований ще у 1932 році як філія “УкрБудДержПроекту”. За радянських часів це було провідне проектне підприємство Дніпропетровська, яке стояло за створенням житлових масивів “Перемога”, “Тополя”, “Парус”, “Лівобережний” та інших.
Інститут також розробляв проєкти забудови Кривого Рогу, Павлограда, Нікополя, Вільногірська, Жовтих Вод, а також селищ у Західному Донбасі. У 1970-х роках була зведена головна будівля “Дніпроцивільпроекту” за проєктом архітектора Володимира Зуєва.
Серед відомих архітекторів, які працювали в інституті — Олександр Дольник, Павло Нірінберг, а також Леонід Турчин, що згодом заснував компанію НВО “Созидатель”.