Головна Новини Суспільство Скандали На Полтавщині цивільні зірвали відправку мобілізованих на полігон
commentss НОВИНИ Всі новини

На Полтавщині цивільні зірвали відправку мобілізованих на полігон

На Полтавщині цивільні заблокували авто з мобілізованими

26 липня 2025, 13:33
Поділіться публікацією:

На Полтавщині стався серйозний інцидент, який не лише порушує закон, а й грає на руку російській пропаганді. Група цивільних осіб силоміць зупинила авто з мобілізованими чоловіками, які прямували до навчального центру. Через це частина військових зникла, а транспорт зазнав пошкоджень.

На Полтавщині цивільні зірвали відправку мобілізованих на полігон

Цивільні заблокували авто з мобілізованими

За інформацією Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, подія сталася ввечері 25 липня близько 20:00. Люди у цивільному перекрили дорогу, зупинили авто, в якому їхали мобілізовані, й вдалися до силових дій. Унаслідок цього деякі призвані зникли у невідомому напрямку.

Цей інцидент вже має правові наслідки. Подання щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України скеровано до Служби безпеки України. Водночас щодо самих мобілізованих, які зникли, подано матеріали до Державного бюро розслідувань — мова йде про самовільне залишення місця служби або ухилення від виконання військового обов’язку.

У ТЦК нагадують: перешкоджання роботі ЗСУ — це кримінальний злочин, який карається від 5 до 8 років ув’язнення. Якщо ж наслідки таких дій призводять до смерті або серйозних втрат — термін може зрости до 15 років.

Окремо підкреслюється: з моменту мобілізації (тобто після підписання наказу ТЦК) громадянин вважається військовослужбовцем. Якщо він залишає місце служби або не з’являється на навчання, він несе відповідальність відповідно до Кримінального кодексу — стаття 407 (самовільне залишення частини) або стаття 409 (ухилення від служби через симуляцію, самокалічення, тощо). У кожному випадку — від 5 до 10 років ув’язнення.

У ТЦК зазначають: подібні дії не лише шкодять обороноздатності країни, а й позбавляють змоги фронтовиків отримати ротацію. Це означає, що хтось на передовій не дочекався підкріплення і відпочинку.

Нагадуємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що Президент України Володимир Зеленський заявив про провал планів РФ щодо просування на Сумщині та наголосив на важливості дій українських військових як на лінії фронту, так і в глибині російської території. Про це йдеться у його щоденному зверненні.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини