Головна Новини Суспільство Скандали Колишній радник ОП намагається «мобілізуватися», як Насіров – ЗМІ
commentss НОВИНИ Всі новини

Колишній радник ОП намагається «мобілізуватися», як Насіров – ЗМІ

Артем Шило намагається отримати місце в ЗСУ «без окопів і штурмів», зазначають у ЗМІ

сьогодні, 10:44
Поділіться публікацією:

Колишній радник Офісу президента та ексспівробітник СБУ Артем Шило, якого підозрюють у розкраданні мільйонів гривень "Укрзалізниці", знайшов спосіб уникнути покарання — він збирається мобілізуватися до Збройних сил України.

Колишній радник ОП намагається «мобілізуватися», як Насіров – ЗМІ

Артем Шило намагається втекти від відповідальності до ЗСУ

Про це з посиланням на джерела повідомив український політик і колишній депутат Верховної ради України VIII скликання Ігор Мосійчук, пише УНІАН. У дописі на своєму телеграм-каналі він стверджує, що патріотизм до рішення Шила вирушити служити до ЗСУ ні до чого:

"Як стверджують джерела, Шило не планує реально боронити країну — для нього мобілізація стала лише зручним щитом від кримінальної відповідальності. Схема не нова: свого часу подібний трюк пробував провернути скандально відомий ексголова Державної фіскальної служби Роман Насіров".

Мосійчук вважає, що на відміну від Насірова, який під час судових дебатів також намагався "заховатися" за військовим квитком, Шило підійшов до питання з більшим розмахом: нібито ексрадник ОП заручився підтримкою впливового аграрія Всеволода Кожем'яка — засновника підрозділу "Хартія", що зараз входить до складу Національної гвардії України.

"За домовленістю, Шило має отримати "тепле місце": без окопів, без штурмів — служба "по вищому розряду"… Тим часом держава продовжує рахувати втрати від оборудок в "Укрзалізниці", у яких фігурує Шило. І замість того, щоб відповідати перед судом, він пакує рюкзак не на фронт, а — як сподівається — у комфортний тил.", — продовжує колишній народний депутат.

Хто такий Артем Шило

Нагадаємо, за даними Національного антикорупційного бюро України, у 2021-2022 роках Артем Шило міг бути причетним до діяльності злочинної групи, що заробляла на багатомільйонних закупівлях для державної компанії "Укрзалізниця" і в такий спосіб була причетною до розкрадання коштів. Окрім Шила підозри у справі отримали семеро осіб.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомляла, що група була причетна до заволодіння майже 95 млн грн коштів "Укрзалізниці".

У квітні 2024-го року Шило випустили із СІЗО під заставу в 30 мільйонів гривень.

Як за допомогою ЗСУ намагаються уникнути кримінальної справи

Найгучнішою "схемою" з ухиленням від кримінального покарання шляхом вступу на службу в армію стала нещодавня спроба екс-голови Держфіскальної служби Романа Насірова, обвинуваченого в одержанні хабара в розмірі 722 млн грн. 9 квітня поточного року його захист звернувся до суду з проханням призупинити розгляд справи через мобілізацію підсудного. Однак лише через добу ЗСУ скасували указ про мобілізацію чиновника, зазначивши, що виданий наказ про призов є протиправним.

"У Збройних силах формується нульова толерантність до корупції. Тому будь-які дії, спрямовані на дискредитацію української армії, будуть жорстко припинятися", — йшлося в заяві військового відомства.

Проте, як зазначили після резонансу в САП, у ЗСУ добровільно мобілізувалися 48 обвинувачених у корупції: у відомстві наголосили, що наразі мобілізація є "одним з актуальних і популярних методів уникнення кримінальної відповідальності", адже розгляд справ призупиняється, а строки притягнення до відповідальності спливають, що збільшує ймовірність уникнення покарання.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини