Головна Новини Суспільство Скандали "Карпатнафтохім" і Офіс президента: зв’язки, які викликають запитання
commentss НОВИНИ Всі новини

"Карпатнафтохім" і Офіс президента: зв’язки, які викликають запитання

Чи причетний Офіс президента до активів "Карпатнафтохіму". Що показало журналістське розслідування.

22 грудня 2024, 18:50
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot









Одне з найбільших хімічних підприємств України — калуський "Карпатнафтохім" — опинилося в центрі гучного розслідування. За даними видання "Українська правда" (УП), підприємство, яке раніше було підконтрольне російській нафтовій компанії, могло потрапити під вплив представників Офісу президента (ОП) через сумнівну схему передачі активів.

"Карпатнафтохім" і Офіс президента: зв’язки, які викликають запитання

Карпатнафтохім

Арешти та скасування рішень

У серпні 2022 року суд арештував корпоративні права та майно "Карпатнафтохіму". Слідчі підозрювали, що з 2017 до 2022 року через фірми-прокладки до Росії було виведено понад 5 мільярдів гривень. 

"Суд арештував корпоративні права та нерухомість підприємства. Далі цей заарештований коштовний актив мав бути переданий в АРМА, а потім держава мала б заробити на тому, що після завершення розслідування і конфіскації майно продали б новим власниками або націоналізували", — йдеться в розслідування УП. 

Проте вже через дев’ять днів Шевченківський райсуд Києва скасував арешт. А подальші юридичні колізії призвели до того, що за 14 місяців держава так і не знайшла способу передати підприємство під зовнішнє управління. У грудні 2023 року Братський районний суд Миколаївської області остаточно скасував арешт активів.

Новий співвласник і зв’язок із владою

Як пише "Українська правда", у серпні 2024 року співвласником "Карпатнафтохіму" став Андрій Веселий. За офіційними даними, його доходи за 20 років склали трохи більше ніж 4 мільйони гривень, що викликає сумніви щодо джерел фінансування угоди.

Джерела "УП" повідомляють, що брат нового співвласника — Василь Веселий — часто відвідує урядовий квартал у Києві. Його автівку неодноразово помічали біля Офісу президента, Кабінету міністрів та парламентських комітетів. Крім того, співрозмовники "Української правди" в бізнесових колах називають Василя Веселого "смотрящим" від держави за "Сенс банком", який був націоналізований після вторгнення РФ.

Журналісти "УП" запитали Василя Веселого, чи пов’язане його призначення із роллю брата у перепису частки "Карпатнафтохіму" на користь ОП.

"У коментарі Василь Веселий заперечив, що має знайомства в ОП, а урядовий квартал відвідує, бо "там живе". Також заявив, що його брат придбав частку в "Карпатнафтохімі" за "свої гроші". Посаду так званого "смотрящого" в "Сенс банку" Веселий теж заперечив. За його словами, він там працює на "громадських засадах", — пише УП.

Андрій Веселий, своєю чергою, відмовився розкривати деталі угоди, яка зробила його співвласником одного з найбільших нафтохімічних підприємств України.

Реакція влади

Офіс генерального прокурора повідомив, що у справі "Карпатнафтохіму" тривають слідчі дії. Однак  запит журналістів до керівника ОП Андрія Єрмака залишився без відповіді.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що підприємець розповів, як зупинити корупцію в оборонних закупівлях

Також "Коментарі" писали про те, що радник Шмигаля з економічних питань може володіти значними бізнес-активами



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини