Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
В Україні відбулися перші масштабні вуличні акції з початку повномасштабної війни, причиною яких стало ухвалення закону, що обмежує незалежність антикорупційних інституцій. Генеральний прокурор Руслан Кравченко, чия посада отримала додаткові повноваження щодо впливу на діяльність цих органів, прокоментував протести під час свого брифінгу.
Руслан Кравченко (фото з відкритих джерел)
Відповідаючи на запитання журналістів щодо особистої оцінки цих акцій, а також щодо їх легітимності в умовах воєнного стану і ризику, що цим може скористатися ворог, Кравченко зазначив, що будь-яка інформація чи подія, незалежно від змісту, може бути використана противником.
Кравченко підкреслив, що не бачить жодної проблеми в таких діях, якщо під час проведення не порушуються норми законодавства і не утискаються права інших осіб.
Також він додав, що важливо, аби ситуація з безпекою залишалася контрольованою, чим займаються відповідні органи — зокрема розвідка та Служба безпеки України.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що чи справді влада бере на приціл борців з корупцією. Україна знову опинилася на перших шпальтах найбільших світових медіа, але не через війну. Усі обговорюють скандальні обмеження антикорупційних органів, ухвалений і, що кинулося в очі, досить швидко підписаний президентом законопроект №12414 та мітинги по всій країні проти цього рішення.
Голова профспілки Український незалежний фонд юристів, голова АТ "Кравець та партнери", адвокат Ростислав Кравець зазначив, що він особисто не вбачає у прийнятому законопроекті будь-якого наступу на права людини чи права антикорупційних органів, як і на можливість розслідування злочинів, пов'язаних з корупцією.