Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Військові неодноразово наголошували, що дрони є одним із найнеобхідніших засобів у боротьбі з ворогом. Однак не всі такі апарати потрапляють на фронт — недобросовісні спритники намагаються підзаробити на потребах ЗСУ.
Шахрайська схема закупівлі дронів для ЗСУ. Фото Офісу генпрокурора
В Офісі Генерального прокурора розповіли про ліквідацію злочинної групи, яка привласнила понад 100 дронів для ЗСУ та ошукала продавців на 11 млн грн. Трьом особам повідомили про підозру за фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 190 КК України).
У ході проведення слідства було встановлено, що організатором злочинної групи виступив мешканець Тернополя. До протиправної діяльності залучив ще 2 осіб.
Зазначається, що отримані гроші фігуранти відразу виводились на криптогаманці чи рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності. А вже звідки спільники знімали їх та ділили між собою. Правоохоронці відстежили та задокументували всі ці транзакції.
В Офісі генпрокурора розповіли, що фігуранти ошукали не тільки покупців, а й продавців квадрокоптерів.
У ході розслідування провели обшуки у Києві, Тернополі та Львові, під час яких вилучили 53 квадрокоптери DJI Mavic, дорогоцінні метали, значну суму готівки у різній валюті, автомобілі, мобільні телефони, компʼютерну техніку, фінансові звітності та інші предмети, що містять докази скоєних злочинів.
В Офісі Генпрокурора пояснили, що вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Нагадаємо, військовим, як писав портал “Коментарі”, постачали фальсифіковані харчові продукти.
Новини