Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
У 2024 році більш прискіпливо почали перевіряти контракти на придбання військового спорядження, озброєння тощо. Загалом після гучних корупційних скандалів в українській оборонній галузі перевірки стали більш пильними. Однак, ймовірно, трапляються безпідставні звинувачення.
Фото з відкритих джерел
Військовий аналітик, голова наглядової ради Агенції Тарас Чмут переконаний, що заяви Центру протидії корупції про те, що начебто міністр оборони Рустем Умєров взяв під ручне управління Агенцію оборонних закупівель і вказує, які контракти з ким укладати, є нібито чутками та маніпуляціями. Позицію військового аналітика публікує видання “Закон і бізнес”.
Оборонні закупівлі, як пише видання, надзвичайно чутлива і водночас спекулятивна тема в Україні.
“З одного боку, ця сфера вже багато років супроводжується десятками скандалів. З іншого — суспільство, журналісти та міжнародна спільнота приділяють їй значну увагу. До цього додається складність і закритість самого “ринку”, який функціонує особливим чином. Усе це перетворює сферу оборонних закупівель на складну систему взаємодії численних стейкхолдерів, скандалів та інтриг”, — наводить ЗМІ слова Чмута.
Такий коментар експерт дав на заяви Центру протидії корупції про вплив Міноборони на Агенцію, скандал із передачею коштів АОЗ на прикордонників і закупівлі в польської компанії снарядів за завищеними цінами.
Видання також нагадало, що керівниками ЦПК є Віталій Шабунін і Дарія Каленюк.
“ДБР розслідує низку кримінальних справ щодо Шабуніна: зокрема, про ймовірне ухилення від мобілізації, нібито підробку документів НАЗК, ймовірно незаконне використання гуманітарки та привласнення джипа Nissan Pathfinder”, — повідомляє видання.
Нагадаємо, що у Дніпрі, як писав портал “Коментарі”, розікрали гроші, виділені на оборону.
Новини