Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Великдень — найсвітліше християнське свято, яке символізує воскресіння Ісуса Христа, перемогу життя над смертю. Це час, коли родини збираються разом, освячують паски, моляться та дотримуються давніх традицій. Одна з них — не вимикати світло в хаті у Великодню ніч. Це має як релігійне, так і магічне підґрунтя, що передалося нам з покоління в покоління.
Великдень. Ілюстративне фото
Згідно з українськими народними віруваннями, у ніч з суботи на неділю на Великдень відбувається духовне очищення. Вважалося, що ця ніч "не для сну", а для молитви, очікування чуда та сходження благодатного вогню. Освітлення в хаті символізує життя, тепло, безпеку й присутність божественного світла. Вмикати світло — означає відкрити двері для добра, захистити себе і рідних від темних сил.
Існує традиція залишати світло на ніч, щоб "сонце не пройшло мимо оселі". У народі вірили, що світанок на Великдень має чарівну силу: хто першим побачить сонце — того весь рік чекатиме щастя. Світло в оселі виступає як міст між людиною й Богом, вияв духовної чистоти та щирої віри.
Церква також підтримує традицію не гасити світло. Це вияв духовної пильності: Ісус воскрес у темряві, і світло символізує нове життя. Залишаючи світло, віряни вшановують момент Воскресіння і демонструють свою відкритість до благодаті.
Варто зазначити, що світло в оселі у Великодню ніч — це не просто побутовий елемент. Це символ віри, надії, захисту та духовної присутності. Увімкнене світло в хаті — знак, що ми чекаємо на світло Христа, на благословення, на нове життя.
Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що на Великдень правоохоронці можуть вибірково перевіряти речі громадян.
Новини