Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
27 липня православні християни відзначають день пам’яті великомученика і цілителя Пантелеймона — одного з найшанованіших святих. Він відомий як покровитель воїнів, лікарів, бідних і тих, хто перебуває в нужді. Історія життя святого Пантелеймона – приклад безмежної віри, самопожертви та любові до ближнього. Що не можна робити у це церковне свято та які заборони слід дотримуватися.
Церковне свято 20 липня - День святого Пантелеймона
Пантелеймон народився в Нікодимії та навчався у язичницькій школі, проте пізніше прийняв християнство і присвятив своє життя служінню людям. За переказами, його першим дивом стало воскресіння дитини, яку вкусила змія. Його молитва не лише повернула хлопчика до життя, а й знищила отруйну тварину. Після цього Пантелеймон зцілював хворих, допомагав бідним і християнським в’язням, за що зазнав переслідувань з боку влади. За відмову зрадити віру і служити язичницьким богам він був страчений, однак його мученицька смерть лише зміцнила віру людей.
У Київській Русі святий Пантелеймон вшановувався з 12 століття. Відомо, що князь Ізяслав мав шолом із його зображенням. Частина крові святого, що зберігається в монастирі в Мадриді, щороку 27 липня стає рідкою. Це вважається дивом у християнському світі.
Цей день у церковному календарі має особливу силу, тож віряни дотримуються низки заборон:
Також цього дня варто утриматися від лихослів’я, сварок та категорично заборонено працювати в полі.
У цей день іменини святкують: Пантелеймон, Іван, Іраклій, Костянтин, Микола, Петро, Степан, Федір, Герман, Еммануїл.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про релігійний календар на липень 2025 року, який показує усі церковні свята цього місяця.
Також "Коментарі" писали про те, як померли учні Ісуса Христа.