Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
20 липня православна церква вшановує пам’ять одного з наймогутніших старозавітних пророків — Іллі. Це свято, відоме також як День пророка Іллі або Ільїн день, має глибокі духовні корені, що поєднують біблійні історії з народними традиціями. Чому цього дня не можна купатися, сваритися та працювати на землі.
Церковне свято 20 липня - День пророка Іллі
Пророк Ілля жив у 9 столітті до н. е. на території сучасної Палестини, у місті Фесвія. Його ім’я означає "сила Божа" завдяки якій Ілля здійснював численні чудеса. Серед них перераховують воскресіння померлої дитини, зцілення хворих і контроль над стихіями.
Його служіння припало на часи, коли ізраїльський цар Ахав і його дружина Єзавель впроваджували ідолопоклонство та переслідували віруючих. Ілля, ризикуючи життям, відкрито виступав проти царської влади, закликаючи народ до покаяння.
Згідно з Біблією, за гріхи царя й народу Ілля передрік трирічну засуху. Сам пророк в цей час жив біля струмка, харчуючись тим, що приносили ворони. Згодом він оселився в домі бідної вдови в Сарепті. Вона поділилася з ним останнім шматком хліба, і за це Господь благословив її родину, у якої запаси борошна й олії не вичерпувалися до самого кінця посухи. А коли син жінки помер, Ілля повернув його до життя.
Пророк Ілля єдиний зі старозавітних праведників, хто не помер, а був узятий на небо живим у вогненній колісниці. Саме тому його особливо шанують у християнстві як символ віри, мужності та Божої сили.
Попри урочистість свята, цей день пов’язаний із низкою суворих заборон, яких дотримуються віруючі.
Цього дня іменини святкують власники імен, пов’язаних із християнськими святими: Ілля, Георгій, Іван, Костянтин, Олександр, Микола, Сергій, Тихон, Федір, Олексій, Юхим, Опанас та Петро.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про релігійний календар на липень 2025 року, який показує усі церковні свята цього місяця.
Також "Коментарі" писали про те, що насправді вбило Ісуса. Медики розкрили причину його смерті.