Головна Новини Суспільство Міграція населення Українці стрімко старіють: демограф назвав загрозливі наслідки для країни
commentss НОВИНИ Всі новини

Українці стрімко старіють: демограф назвав загрозливі наслідки для країни

На рівень постаріння української нації впливає, зокрема, і війна, стверджує Олександр Гладун.

сьогодні, 18:47
Поділіться публікацією:

 Як і інші народи на європейському континенті, українське суспільство поступово старіє, проте темпи старіння в Україні посилилися через війну, особливо внаслідок втрат серед військових та масової еміграції. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун.

Українці стрімко старіють: демограф назвав загрозливі наслідки для країни

Демограф Олександр Гладун (фото з відкритих джерел)

На його думку, підвищення рівня старіння населення зумовлене, зокрема, смертями на фронті серед чоловіків, яким ще не виповнилося 60 років, оскільки пенсіонери до лав Збройних сил не залучаються, а також активною міграцією громадян.

"У дослідженні Євростату, присвяченому статево-віковій структурі наших вимушених переселенців, було вказано, що 94% з них становлять діти та особи працездатного віку, а лише 6% — це люди віком від 65 років і старші", — наголосив Гладун.

Він додав, що за показником старіння населення Україна зараз займає позицію наприкінці третього десятка серед країн світу, "а це означає, що ситуація поки ще не є критичною".

Щодо наслідків цього явища, то, за словами науковця, старіння створює економічне навантаження, оскільки кількість осіб, здатних працювати, зменшується, а отже — знижується кількість платників внесків до пенсійного фонду:

"Наш пенсійний фонд і без того фінансується за рахунок держбюджету, а ці кошти можна було б спрямувати на інші важливі програми".

Крім того, старіння населення веде до більшого навантаження на систему охорони здоров’я, оскільки люди похилого віку частіше потребують медичної допомоги, а в разі інвалідності — зростають витрати держави на їх соціальне забезпечення.

"Бізнес також має враховувати цю реальність і адаптуватися, створюючи робочі місця з урахуванням фізичного стану людей старших вікових груп, а не орієнтуючись виключно на молодь", — підсумував експерт.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини