Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Штучний інтелект може передбачати небезпечні порушення серцевого ритму задовго до появи симптомів, що загрожують життю. Про це повідомляє SciTechDaily.
Фото: з відкритих джерел
Нещодавнє дослідження показало, що алгоритм, заснований на нейронних мережах, здатний з точністю понад 70% визначити ризик смертельної аритмії за два тижні до її можливого прояву.
Цей проєкт розробляли вчені з французького Інституту Inserm, Університету Paris Cité, мережі лікарень AP-HP та колеги зі США. Технологія, яка використовує моделювання роботи людського мозку, аналізувала понад 240 000 амбулаторних електрокардіограм з шести різних країн, що дозволило виявити електричні сигнали, які свідчать про потенційну небезпеку.
Доктор Лоран Фіоріна з Паризького центру серцево-судинних досліджень зазначив, що цей алгоритм виявляє невеликі зміни в серцевому ритмі, які раніше могли залишитися непоміченими. Якщо такі порушення не виявити, вони можуть призвести до раптової зупинки серця.
Наразі технологія проходить етап оцінки, але вже демонструє високу ефективність — 70% виявлення ризикованих випадків і 99,9% точності у виключенні безпечних ситуацій. В перспективі цю систему можна інтегрувати в медичне обладнання для моніторингу серця, включаючи портативні пристрої та навіть смарт-годинники.
"Коментарі" вже повідомляли, що на форумі Zhongguancun 2025 Китай презентував вдосконаленого робота TongTong 2.0 — людиноподібну систему штучного інтелекту, розроблену Пекінським інститутом загального ШІ.
Новини