Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Позаяк загальний симптом Covid-19 — це лихоманка, деякі стали досить часто вимірювати температуру. Експерти кажуть, що незначне перевищення 37 градусів ще не привід для паніки. Про це пише CNN.
Фото з відкритих джерел
Будь-яке вимірювання температури вище 37 градусів може здатися тривожним, але це не так просто. Існує безліч особистих, екологічних та медичних факторів, які впливають на температуру тіла і визначають, чи є у людини лихоманка.
Вчені кажуть, що люди розрізняються за своїми індивідуальними нормальними температурними діапазонами.
У свою чергу, доктор Валід Джавайд, директор профілактики і контролю інфекцій у центрі Маунт Синай в Нью-Йорку, говорить наступне.
Оскільки сезон грипу збігається зі зростанням числа випадків захворювання Covid-19, важливо розуміти, що таке насправді лихоманка і який ваш особистий температурний діапазон.
За даними Центру з контролю і профілактики захворювань США про лихоманці мова йде при температурі 38 градусів і вище.
Відзначається, що температура нашого тіла, як правило, нижче вранці, але досягає піку на один-два градуси ввечері. У деяких людей лихоманка при Covid-19 може посилюватися вечорами.
Дізнатися свій базовий діапазон температур можна, перевіряючи її три рази на день, наприклад, вранці, близько полудня і ввечері протягом декількох тижнів. Наприкінці цього експерименту ви зможете вивести середні дані й дізнатися, яка температура нормальна для вашого тіла у той чи інший період дня.
Додамо, що на температуру можуть впливати й інші фактори. Такі ліки, як ацетамінофен та ібупрофен, зазвичай приймають від болю, але вони також знижують температуру. Протизапальні препарати, ті, які часто використовуються при раку чи ревматоїдному артриті, також можуть впливати на вашу температуру.
Нагадаємо, лікар назвав найнебезпечніші симптоми коронавірусу.
Новини