Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Науковці виявили, що навіть здатність стояти на ногах може розповісти про стан організму. Щоправда, йдеться про вміння балансувати саме на одній нозі. Дослідники дійшли висновку, що здатність залишатися у вертикальному положенні під час руху чи спокою є не таким простим умінням, адже потребує участі і когнітивної, і сенсорної та нервово-м'язової систем організму, передає newsouou.
Дівчина (фото з відкритих джерел)
І важливість балансування справді не перебільшена, адже без неї збільшуються ризики падіння, інвалідності та навіть смертності у людей похилого віку. І справді, з віком стає складніше балансувати. Згідно з дослідженням, від падінь через це страждають близько 28-35% людей віком від 65 років, а також 35-42% віком від 70 років. Крім того, майже 37 мільйонів випадків падінь на рік були досить серйозними та завершувалися допомогою медиків.
Загалом легко перевірити свій рівень балансування: досить просто спробувати постояти і пострибати в різні боки на одній нозі. Якщо вдається не так просто, саме час зайнятися спортом і не ігнорувати свій фізичний стан. Тому регулярна фізична активність у будь-якому віці допомагає підтримувати балансування та знизити шанси не лише на невдалі падіння, а й на довголіття.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон після розмови з королевою Єлизаветою II повідомив журналістам, що вона не має серйозних проблем зі здоров'ям. Про це повідомляє Reuters. "Я розмовляв з її Високістю, вона у чудовій формі... Їй просто потрібно робити те, що кажуть медики і трохи відпочити. Це важливо, на мою думку. Думаю, вся країна бажає їй кращого", — сказав Джонсон. Він щосереди спілкується з королевою і повідомляє їй головні новини. 95-річна королева пройшла попередні медичні огляди в лікарні минулої середи після скасування візиту до Північної Ірландії. У вівторок вона відновила публічні виступи, поспілкувавшись із послами відеозв'язком із Віндзорського замку.
Новини