Як довго Україна житиме на карантині — лікар-епідеміолог

Тривалість карантину в Україні залежить від кількості вакцинованих, запевняє фахівець

Постійні карантинні обмеження, пов'язані з коронавірусною пандемією, втомили жителів абсолютно всіх країн. Поки деякі держави більш-менш взяли ситуацію під контроль, Україна страждає від третьої ковідної хвилі і закриває області в "червоній" зоні. За словами лікаря-епідеміолога Катерини Сояк, без карантину поки не обійтися, пише "Сегодня".

Спеціаліст нагадала давно відому істину: кращою боротьбою з коронавірусом є вакцинація. Поки ж темпи, з якими щеплення отримує українське населення, абсолютно незадовільні.

Саме тому, пояснює Сояк, Україні доводиться "виживати" за допомогою карантинних обмежень. Таким чином зменшується можливість масової передачі вірусу від людини до людини.

Епідеміолог впевнена, що поки не буде вакцинована значна частина населення країни, про скасування карантину не може бути й мови. При цьому Катерина Сояк розуміє, що такі обмеження — досить короткострокові, адже при поліпшенні ситуації вимоги послаблюють.

На думку лікаря, український уряд нині має кинути всі сили на залучення уваги українців до необхідності вакцинуватися. При цьому процес отримання щеплень населенням повинен бути максимально швидким, а не розтягнутим у часі.

До слова, поки частина населення вже отримала свою першу щеплення, інша — ще розмірковує про необхідність такого кроку. Деякі українці сподіваються, що їм вдасться вибрати, яким препаратом вакцинуватися. "Коментарі" раніше повідомляли, чи існує подібна можливість.

Також на порталі ми розповідали, скільки українців поскаржилися на погіршення самопочуття після вакцинації і з яких причин. Подробиці шукайте в нашій інфографіці.

Крім цього ви можете дізнатися, які симптоми здатні свідчити про наявність тромбів у вашій крові після отриманого антіковідного щеплення.