logo_ukra

Coinspot 24.11.2020

BTC/USD

19129.47

ETH/USD

607.59

LTC/USD

89.75

НБУ 24.11.2020

USD/UAH

28.55

EUR/UAH

33.90

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство медицина У новому сезоні ціни на медичні послуги в Україні зростуть - лікар
commentss НОВИНИ Всі новини

Ексклюзив У новому сезоні ціни на медичні послуги в Україні зростуть - лікар

Лікар розповів, як коронавірусна епідемія вплинула на медицину в нашій країні

30 серпня 2020, 04:45 comments1091

У новому сезоні ціни на медичні послуги зростуть, зробив прогноз доктор медичних наук, професор, лікар-стоматолог і засновник мережі "Клініка Заблоцького" Ярослав Заблоцький. Про це він розповів "Коментарям".

У новому сезоні ціни на медичні послуги в Україні зростуть - лікар

"Завдяки пандемії керівництво нашої держави помітило, яка медицина в Україні. Що її таки потрібно терміново міняти, тобто інвестувати туди кошти. Дуже б хотілося, щоб після пандемії все в цьому сенсі не залишилося, як було" , — говорить доктор.

За його словами, медичні установи вже змінюються в міру накопичення знань: збільшують розміри, зони очікування і рецепції, щоб забезпечити соціальну дистанцію, опрацьовують маршрути пацієнтів, щоб мінімізувати контакти.

"Варто сказати, що витрати медичних установ стрімко зросли, а доходи стрімко зменшилися. Зменшилася кількість відвідувань, особливо, планових операцій. Адже люди бояться приходити в лікарню, з огляду на ризики заразитися, — говорить Заблоцький. — Виробники та дистриб'ютори підняли ціни на одноразовий одяг, рукавички, маски (були по 80 копійок, а стали по 5-8 гривень), не кажучи вже про необхідність застосування респіраторів вартістю 50-80 гривень. При цьому їх необхідна щоденна кількість стрімко зросла. Не кажучи вже про обсяги дезінфікуючих розчинів, які потрібно купити. Тому всі без винятку клініки несуть все більші витрати".

При цьому, зазначив доктор, витрати на захист лікаря найбільше зросли в стоматології. Адже, як з'ясувалося, стоматологія є майже найбільш небезпечною професією з точки зору ризиків заразитися коронавірусом.

"Зуби неможливо лікувати в масці. А, як стало, відомо, коронавірус "живе" в слині та при лікуванні зубів, змішуючись з водою чи не у всіх стоматологічних пристроях, потрапляє прямо з мікро-бризками в обличчя лікаря. Тому починаючи лікування кожного нового пацієнта, незалежно від обсягів роботи, стоматологи одягаються, як і лікарі, що працюють в лікарнях з ковід. Витрати на лікаря і асистента сьогодні складають близько 600 гривень на прийом одного пацієнта, тому більша частина стоматологічних клінік ввела новий вид послуги — "захисний одяг", за який змушені платити пацієнти. Інша частина клінік, яка не запровадила такої послуги, зазнає збитків, сподіваючись, що все це скоро закінчиться ", — розповів Заболоцький.

Лікар упевнений, що пацієнти, принаймні, та їх частина, яка серйозно ставиться до своєї безпеки, будуть вибирати саме такі клініки, де є більше безпеки.

Нагадаємо, ціни на ліки в Україні можуть знизитися, але є умова.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

-->
Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!