Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ у дикій фауні на території Дніпропетровської області стартувала підготовка до проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Раніше такі заходи затвердили у Харківській області. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Держпродспоживслужби.
Принади від сказу, фото з відкритих джерел
Нагадуємо, сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи й закінчується летально.
Кампанія проводитиметься на виконання пункту 8 Протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 13.03.2024 №1 та відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2024 рік.
Планується охопити територію площею 13898,46 кв. км, на якій буде розкладено 347461 принада із вакциною.
Осіння кампанія пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу в області буде проводитися наземним розподілом, а саме: робочі групи вручну розкладатимуть принади із вакциною з обов’язковим урахуванням усіх небезпечних факторів.
Принада має вигляд невеликих брикетів (розміром з коробок сірників) із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях, та безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, вакцина стабільна в польових умовах.
Людей просять не чіпати знайдені приманки з вакциною, їх пізніше знайде лисиця.
Нагадуємо, пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу. Вакцина сприяє створенню імунітету та не викликає захворювання на сказ у диких м’ясоїдних тварин, а також безпечна для інших тварин.
Новини