Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Перший тиждень масової вакцинації в Україні відзначився доволі повільними темпами. Такий невтішний висновок із загальної статистики зробив народний депутат, очільник комітету ВРУ із питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
В Україні від коронавірусу вакцинувалися майже 10 тисяч осіб. Фото: FREEPIK
На переконання посадовця, українці не поспішають робити щеплення проти COVID-19. Так, за минулу добу, 3 березня, від початку першого тижня вакцинації вітчизняні медики надали препарат найбільшій кількості українців — 2680 особам. Утім, темпи вакцинації все одно не вражають.
Радуцький не може зрозуміти, чому так відбувається, адже отримана від виробника перша партія Covishield була оперативно доставлена на регіональні склади. При цьому вчора на тому ж Закарпатті, що знаходиться у зоні високої епідеміологічної небезпеки, було вакциновано усього 30 осіб.
Загальна кількість людей, які зробили щеплення проти коронавірусу, за перший тиждень досягла позначки у майже 10 тисяч — 9568. З цього загалу лише 126 українців поскаржилися на прояви побічних ефектів від введеного препарату. За словами Михайла Радуцького, така кількість доволі непогана, адже це — ледь перевищує 1% від усіх вакцинованих.
При цьому над проведенням вакцинації працюють одразу 45 мобільних бригад. На думку Радуцького, це замала кількість, адже початково владою анонсувалося створення близько 500 відповідних медичних груп для імунізації населення.
Загалом Михайло Радуцький називає отриману Україною вакцину безпечною. Та процес залучення громадян до процесу щеплень — надто повільний, що може вплинути на загальну епідеміологічну ситуацію.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що Україна вже у березні може очікувати на отримання понад 2 мільйонів доз вакцини від всесвітньої ініціативи COVAX. Виробника препарату поки не повідомляють.
Також на порталі інформували про скандальну заяву словацького прем’єр-міністра, який пожартував, що обміняв Закарпатську Україну на необхідну кількість російської вакцини від коронавірусу.
Новини