МОЗ виявили гепатит А в п’яти областях України: чи є загроза подальшого поширення
Головний санітарний лікар розповів про ситуацію зі спалахом гепатиту А в Україні.
Перші випадки спалаху гепатиту А зафіксували у Вінницькій області, де станом на 6 листопада було підтверджено 245 випадків захворювання. Тепер відомі про підтверджені поодинокі випадки гепатиту А ще в чотирьох областях України. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на заяву МОЗ.
З 17 жовтня у Вінницькій області підтвердили 245 випадків гепатиту А. З них 182 людини потрапили до лікарні, з яких 128 вже пройшли відповідне лікування та були виписані.
Крім Вінницької області поодинокі випадки виявили ще в кількох регіонах України:
- Івано-Франківська – 12 випадків захворювання гепатитом А;
- Закарпатська – 11;
- Дніпропетровська – 3;
- Тернопільська – 1.
У МОЗ заявили, що спалах гепатиту А відбувся лише у Вінницькій області, де хвороба має спільне джерело інфекції. Тоді як в інших випадках були виявленні поодинокі захворювання, які не мають загального джерела інфікування. Міністерство охорони здоров'я, вказує, що поширення хвороби в Україні, а особливо у Вінницькій області починає зменшуватись.
Гепатит А - це заразна вірусна хвороба, яка впливає на печінку. Цей вірус передається через забруднену воду або їжу. Також може бути переданий шляхом прямого контакту з інфікованою особою або через господарські предмети, які мали місце контактів з інфікованою людиною.
Симптоми гепатиту A можуть варіювати від легких до важких, і вони можуть включати втому, втрату апетиту, жовтяницю, біль в животі, нудоту та інші. У більшості випадків гепатит A - це тимчасова хвороба, і після одужання утворюється стійкий імунітет.
Щоб запобігти зараженню гепатитом A, рекомендується вакцинація, яка надає стійкий імунітет протягом тривалого часу. Крім того, важливо дотримуватися особистої гігієни, особливо в місцях, де існує ризик зараження.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що ВООЗ попереджає світ про нову пандемію.
Також "Коментарі" писали, що у МОЗ України зробили попередження про спалах хвороби від якої немає ліків.