COVID-19: у МОЗ розповіли, за яких симптомів потрібно викликати "швидку"

Висока температура або кашель не є показами для виклику «швидкої»

Зараз на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів із COVID-19 середньої тяжкості та тяжких хворих. У той же час, рішення про госпіталізацію приймає саме лікар, ґрунтуючись на проведеному обстеженні та симптомокомплексі конкретного хворого. Про це повідомляється на офіційному сайті МОЗ України.

Щоб не допустити погіршення стану, пацієнтам з COVID-19 слід звертати увагу на такі симптоми та стани:

• Болі у грудній клітці;

• Тяжкість дихання,

• Задишка у стані спокою,

• Ознаки дихальної недостатності;

• Сатурація з рівнем кисню у крові менше 92%. (Для виміру сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр);

• Порушення свідомості;

• Інші ознаки, що загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта.

Наявність хоча б одного із зазначених пунктів у людини може свідчити необхідність госпіталізації. Саме тому у таких випадках слід звертатися до лікаря. Проте, у будь-якому разі, важливим залишається консультування пацієнта із боку сімейного лікаря. Саме він може дати рекомендації та визначити чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

У МОЗ зазначили, що викликати бригаду екстреної медичної допомоги слід лише за наявності реальних показань. Зазначається, що висока температура або кашель не є показами для виклику "швидкої".

Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" поінформував, скільки українців підтримує прямі переговори Зеленського з Путіним. Українці впевнені, що "натиснути" на президента РФ можна лише спільними зусиллями.

Сайт "Коментарі" писав про те, що Федоров оголосив дату, коли почнуть нараховувати 1000 гривень за вакцинацію неповнолітнім.

Читайте також про те, що у МОЗ назвали області, які невдовзі можуть опинитися в "червоній" зоні.