Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
До 30-40% жителів Європи, в тому числі України, мають прихований дефіцит заліза. Іншими словами, у кожної третьої жінки цілком може бути така проблема.
Здоров'я (фото з відкритих джерел)
Залізо є одним з основних мікроелементів нашого організму. Створення гемоглобіну і робота кровотворної системи безпосередньо залежить від нього. Завдяки залозі наш мозок і весь організм в цілому отримує кисень. Також залізо впливає на формування природного імунітету людини, що особливо актуально напередодні сезону перших осінніх застуд, пише fondation-louisbonduelle.
Чим загрожує брак заліза в організмі?
- Порушення в роботі серцево-судинної системи, зниження рівня артеріального тиску;
- Зниження м'язового тонусу;
- Затримка фізичного і розумового розвитку, зниження інтелекту, погіршення пам'яті та концентрації уваги (у дітей);
- Порушення роботи імунної системи;
- Зниження апетиту;
- Ламке волосся, суха, потріскана і бліда шкіра, нігті;
- Порушення менструального циклу у жінок;
- Перепади настрою, кошмари, тривожність і підвищена нервова збудливість, порушення сну.
Особливо небезпечний брак заліза під час вагітності. Якщо плід не буде отримувати необхідну кількість такого важливого мікроелемента, то це загрожує низькою вагою плода, а також відставанням у розвитку і серйозними патологіями.
Як повідомляли раніше коли рівень заліза в крові падає, червоні кров'яні тільця не можуть виробляти гемоглобін, це призводить до втоми і анемії. Вашому організму потрібно постійно поповнювати запас заліза, щоб підтримувати рівень гемоглобіну і Вашу продуктивність. Цього можна досягти, вживаючи багаті залізом фрукти. У деяких продуктах заліза більше, ніж в інших, наприклад, в жменьці інжиру, фініках, абрикосах, гранатах або родзинках. Залізо також відіграє величезну роль в доставці кисню і води до всіх органів тіла. Залізо з інших продуктів, крім м'яса, не так легко засвоюється організмом.
Новини