Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Тільки-но світ встиг оговтатися від коронавірусу, як з'явився спалах нового захворювання — мавпяча віспа. У МОЗ України розповіли, як вона передається і чи зафіксовані в нашій країні перші випадки цієї недуги.
Мавпяча віспа / Фото: Shutterstock
Відомо, щотижня у щонайменше 12 країнах світу фіксуються нові випадки захворювання мавпячої віспи. Але у МОЗ просять українців не панікувати, бо в нашій державі спалаху нового захворювання не зафіксовано.
Проте необхідно знати, як недуг передається і які існують способи захисту. Насамперед варто наголосити, що захворювання не нове, у минулому столітті мавпяча віспа була зареєстрована переважно в Африці.
Інфікування людини відбувається в результаті прямого контакту з кров'ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою оболонкою інфікованих осіб або тварин. А ще можливим фактором зараження є вживання м'яса інфікованої тварини, яке не було термічно оброблено належним чином.
Серед головних симптомів захворювання виділяють висип, який викликає сильне свербіння, а потім появу пухирів, а також лихоманка, головний біль, загальна млявість. Інфекція зазвичай проходить сама по собі й триває два-три тижні.
Наголошується, що спеціальної вакцини від мавпячої віспи немає, але гарний захист забезпечує звичайне щеплення від віспи, бо віруси дуже схожі.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що хворих на віспу мавп виявили вже в США, Канаді, Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Швеції та Австралії. Скільки триває інкубаційний період та наскільки велика ймовірність великого спалаху захворювання?
Новини