Головна Новини Суспільство неймовірно Вчені запропонували створювати запасні людські тіла, щоб потім їх їсти
commentss НОВИНИ Всі новини

Вчені запропонували створювати запасні людські тіла, щоб потім їх їсти

Вчені вважають, що запасні людські тіла могли б вирішити цілу низку проблем, в тому числі і з їжею

1 квітня 2025, 16:51
Поділіться публікацією:

Група вчених представила революційну ідею створення так званих "бодіоїдів" – штучно вирощених людських тіл без свідомості. Науковці Карстен Т. Чарлзуорт, Генрі Т. Грілі та Хіроміцу Накауті вважають, що такі розробки можуть стати проривом у медицині та біотехнологіях.

Вчені запропонували створювати запасні людські тіла, щоб потім їх їсти

Запасні тіла

Дослідники розглядають чотири основні сфери застосування цих тіл: створення альтернативного м’яса, розробка штучних утроб для вагітності, тестування нових методів лікування, а також вирощування органів для трансплантації.

У своїй публікації в MIT Technology Review науковці пояснили, що їхня ідея може допомогти вирішити низку етичних питань, зокрема, скоротити страждання тварин, яких нині використовують для експериментів та виробництва м’ясної продукції.

"Вони можуть стати етичною альтернативою використанню тварин у дослідженнях і харчовій промисловості, пропонуючи м’ясо та інші продукти без страждань чи усвідомлення", – зазначають автори проєкту.

Вчені визнають, що суспільство може сприйняти їхню концепцію як "жахливу", однак наголошують на її потенційних перевагах. Вони вважають, що це допоможе подолати дефіцит органів для трансплантації, скоротити очікування пацієнтів у черзі та значно зменшити потребу в тестуванні ліків на тваринах.

"Сучасні досягнення біотехнологій уже дають змогу створювати живі людські тіла без нервових компонентів, які відповідають за мислення, свідомість і біль. Для багатьох ця перспектива здається тривожною, проте якщо вчені та політики знайдуть спосіб об’єднати ці технології, у майбутньому ми зможемо вирощувати "запасні" тіла – як людські, так і тваринні", – пояснюють дослідники.

За словами авторів, ця технологія може докорінно змінити медичні дослідження та розробку нових препаратів.

"Це може зменшити потребу в тестуванні на тваринах, допомогти людям, які потребують пересадки органів, та дозволити створювати ефективніші ліки – і все це без порушення більшості етичних норм", – зазначають вони.

Для реалізації цієї ідеї науковці планують використовувати плюрипотентні стовбурові клітини – одні з перших клітин, які з’являються на етапі розвитку ембріона. Вже зараз вчені успішно створили структури, що нагадують людські ембріони, що відкриває шлях до можливості вирощування плодів в штучних утробах.

Однак дослідники визнають, що технологія ще далека від досконалості.

"Ми не знаємо, чи зможуть ембріональні моделі, створені зі стовбурових клітин, дати початок живим організмам – навіть мишам. Також поки що немає гарантій, що ми зможемо успішно вирощувати людські тіла поза організмом матері", – застерігають вони.

Попри це, науковці наголошують, що обговорювати етичні та наукові аспекти цієї технології потрібно вже зараз.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що помер людожер, який їв своїх друзів, щоб вижити.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини