Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Сьогодні живе більше людей, ніж будь-коли раніше, але в усьому світі люди все ще часто відчувають себе самотніми. Ще до глобальної пандемії масштабний мета-аналіз показав, що хронічна або важка самотність була поширеним і ігнорованим досвідом у багатьох країнах. Про це повідомляє Science Alert.
Дідусь - фото з відкритих джерел
Тому Дін та її колеги зібрали разом 57 обсерваційних досліджень самотності з 113 країн або територій у період з 2000 по 2019 рік.
Глобальні оцінки самотності в основному були доступні для підлітків, а результати, отримані в 77 країнах, свідчать про те, що ця проблема може коливатися від 9,2% у Південно-Східній Азії до 14,4% у регіоні Східного Середземномор’я.
На жаль, для дорослих було достатньо даних для метааналізу, щоб відточити європейський регіон.
У цьому куточку світу автори знову виявили географічні відмінності. Північноєвропейські країни мали найнижчий рівень самотності: лише 2,9 відсотка молодих людей відчували негативні емоції, і 2,7 відсотка дорослих людей середнього віку відчували те саме. Люди похилого віку, старше 60 років, відчували самотність з більшим рівнем – 5,3 відсотка.
Східноєвропейські країни, з іншого боку, демонстрували більше ознак самотності, ніж будь-де в Європі. 7,5 відсотків молоді у Східній Європі повідомили про почуття самотності, тоді як серед дорослих середнього віку про самотність повідомили 9,6 відсотка. Тим часом люди похилого віку в цій частині Європи були найбільш самотніми з тривожними 21,3 відсотка.
Дані не можуть розповісти нам, чому в Східній Європі загалом виявляється більш самотнім населенням, але одне дослідження, включене в огляд, свідчить про те, що цей ефект пов’язаний із погіршенням стану здоров’я, медичних послуг та соціальної підтримки.
Як повідомляли раніше "Коментарі", вчені визначили, які зміни у раціоні молоді збільшать тривалість життя.
Новини